Zwycięstwo na obchody 100-lecia

25 cze 2017 Udostępnij

Piłkarze Zagłębia wygrali pierwszy mecz kontrolny przed sezonem 2017/18. Podopieczni Dariusza Banasika ograli Sarmację Będzin 2:1. W barwach zespołu z Sosnowca zagrało pięciu testowanych zawodników.

Zagłębie przyjechało do Będzina na mecz z okazji 100-lecia Sarmacji. Trzeci drużyna poprzedniego sezonu Nice 1 Ligi jest w trakcie przebudowy, dlatego na murawie zameldowało się pięciu testowanych zawodników.

Jeden z nich w 29. minucie otworzył wynik spotkania, posyłając piłkę z 25 metrów tuż przy bliższym słupku. Warto zaznaczyć, iż w bramce Sarmacji stał wypożyczony z Zagłębia Dariusz Maciejowski, który rozegrał dobre spotkanie.

Tuż przed przerwą z lewej strony boiska dośrodkował Łukasz Bogusławski, a do piłki dopadł Igor Krzykowski i strzałem głową podwyższył na 2:0 dla Zagłębia.

Po zmianie stron piłkarze Zagłębia wypracowali sobie kilka okazji, jednak nie zdołali już pokonać bramkarza Sarmatów. Natomiast gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 73. minucie, gdy Kacper Zawadzki popisał się pięknym strzałem i pokonał Aleksandra Kłoska.

Kolejny sparing już w najbliższą środę, w Sosnowcu rywalem Zagłębia będzie GKS Tychy (godz. 10:00).

0:1 Testowany 29'

0:2 Krzykowski 42'

1:2 Zawadzki 73'

Zagłębie (I połowa): Kudła - Wnuk, Krzykowski, Bogusławski, Klama - Testowany, Milewski, Nowak, Łuczak, Testowany - Testowany.

Zagłębie (II połowa): Kłosek - Sierczyński, Jędrych, Cichocki, Wnuk - Testowany, Kieca, Bała, Mularczyk, Testowany - Janosz.

Sarmacja: Maciejowski - Kita, Majka, Kopacz, Król, Misztal, Dyrda, Tyszczak, Jędrzejczyk, Wasik, Nowak oraz Lewandowski, Maryniok, Kowalski, Wieczorek, Malicki, Rewers, Kozłowski, Kułaga, Kaczmarek, Wnuk, Kirejew, Skabosz, Świątek, Dul, Zawadzki, Chojnacki.