Znicz, Motor i Polonia w I rundzie Fortuna Pucharu Polski

10 sie 2023 Udostępnij

Piłkarze Znicza Pruszków, Motoru Lublin i Polonii Warszawa rywalizowali w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Zespoły z Fortuna 1 Ligi poradziły sobie z rywalami i awansowały do kolejnej rundy pucharowych zmagań. Najlepiej zaprezentował się Znicz Pruszków, który pewnie ograł Górnika Polkowice.

Znicz Pruszków - Górnik Polkowice 4:1 (2:0)
1:0 - Shuma Nagamatsu 2'
2:0 - Jakub Wójcicki 33'
2:1 - Jewhenij Bilokin 55'
3:1 - Jurij Tkaczuk 75'
4:1 - Patryk Czarnowski 90'

Beniaminek Fortuna 1 Ligi bardzo dobrze rozpoczął sezon ligowy i wysoką formę potwierdził w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Piłkarze z Pruszkowa zmierzyli się z III-ligowym Górnikiem Polkowice. Znicz od rywala okazał się zdecydowanie lepszy zwyciążając 4:1. Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Misiurę po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Co prawda po kilku minutach drugiej części gry Górnik strzelił kontaktową bramkę, ale to do zawodników Znicza należało decydujące słowo. Beniaminek Fortuna 1 Ligi pokonał rywala 4:1 i awansował do kolejnej rundy pucharowych zmagań.

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Król 77'

Motor Lublin również dobrze rozpoczął rozgrywki w Fortuna 1 Lidze. Zespół prowadzony przez Goncalo Feio także w Fortuna Pucharze Polski sprostał rywalowi. Drużyna ze stolicy Lubelszczyzny rywalizowała z rezerwami Lecha Poznań. Na pierwszego - i jak się okazało - jedynego gola w tym meczu trzeba było czekać do 77. minuty. Wtedy to bramkarza Kolejorza pokonał Michał Król. Motor po skromnym zwycięstwie 1:0 awansował do I rundy Fortuna Pucharu Polski.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)
1:0 - Paweł Tomczyk 22'
2:0 - Paweł Tomczyk 41'
2:1 - Piotr Cichocki 62'
3:1 - Marcin Kluska 67'
3:2 - Bartosz Krzysztofek 90'

Beniaminek Fortuna 1 Ligi w rundzie wstępnej pucharowych zmagań trafił na Siarkę Tarnobrzeg. Trzecioligowiec z Podkarpacia po pierwszej połowie przegrywał dwoma golami. W tej części meczu z dobrej strony pokazał się Paweł Tomczyk, który dwukrotnie pokonał bramkarza Siarki. Drużyna z Tarnobrzega w 62. minucie strzeliła bramkę, ale na tego gola szybko odpowiedzieli piłkarze ze stolicy. Siarka się jednak nie poddawała i w samej końcówce potyczki po raz drugi pokonała bramkarza "Czarnych Koszul". Na więcej goli III-ligowcowi brakło już czasu. Tym samym Polonia Warszawa pokonała rywala 3:2 i awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.