Zimowe sparingi w Fortuna 1 Lidze nabierają tempa

21 sty 2024 Udostępnij

W Fortuna 1 Lidze trwa zimowa przerwa, ale drużyny rozpoczęły już treningi przed wznowieniem rozgrywek. Jednym z istotniejszych elementów przygotwań są potyczki sparingowe. Większość zespołów ma już za sobą pierwsze spotkania.

Pierwszoligowcy już jakiś czas temu wybudzili się z zimowego snu i rozpoczęli treningi mające jak najlepiej przygotować ich do wznowienia rozgrywek. Większość ekip ma już za sobą pierwsze potyczki kontrolne. Jak spisały się drużyny występujące w Fortuna 1 Lidze? Prześledźmy ich wyniki w sparingach.

Arka Gdynia

Akurat lider Fortuna 1 Ligi jeszcze nie rozegrał meczu sparingowego. Gdynianie takie spotkania planują na następny weekend.

GKS Tychy

Wicelider Fortuna 1 Ligi pierwsze spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym rozegrał w sobotę, 13 stycznia. Rywalem tyszan był II-ligowy Hutnik Kraków. I trzeba przyznać, że w tej potyczce nie brakowało emocji. II-ligowiec w tym meczu prowadził już 3:0, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 3:3. W piątek 19 stycznia i w sobotę 20 stycznia drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika rozegrała dwa kolejne mecze kontrolne. Tyszanie pokonali 1:0 GKS Katowice oraz zremisowali 1:1 z GKS-em Jastrzębie.

GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 1:1

Motor Lublin

Beniaminek ma już za sobą trzy spotkania sparingowe. Lublinianie zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem zmierzyli się z czołowym zespołem z PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonią Białystok. Do tego meczu doszło 17 stycznia, a zakończył on się remisem 0:0. Motorowcy następnie odnieśli dwa zwycięstwa. W obu przypadkach Motor 20 stycznia rywalizował z innymi przedstawicielami Fortuna 1 Ligi. Drużyna Goncalo Feio pokonała 2:0 Stal Rzeszów i 2:1 Znicz Pruszków.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 0:0

Motor Lublin - Stal Rzeszów 2:0

Motor Lublin - Znicz Pruszków 2:1

Lechia Gdańsk

Czwarty zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi rywalizował już z II-ligowcem, Chojniczanką Chojnice. Pierwsza połowa potyczki zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie lepsza okazała się Chojniczanka, która ostatecznie zwyciężyła 3:2. Do tej potyczki kontrolnej doszło 13 stycznia. W najbliższym czasie przed Lechią kolejne potyczki kontrolne.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3

Wisła Kraków

"Biała Gwiazda" jeszcze nie rozegrała meczu kontrolnego. Wisła ma w planach taki pojedynek już za kilka dni.

Odra Opole

Odra Opole zimuje na szóstej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Piłkarze prowadzeni przez Adama Noconia w spotkaniu sparingowym rozegranym 13 stycznia zmierzyli się z III-ligową Ślęzą Wrocław. Opolanie w tym meczu okazali się zdecydowanie lepsi i rywala pokonali 4:0. W kolejnej potyczce kontrolnej - 19 stycznia - Odra rywalizowała z Puszczą Niepołomice występującą w PKO BP Ekstraklasie. Ten mecz drużyna z Fortuna 1 Ligi przegrała 0:3.

Odra Opole - Ślęza Wrocław 4:0

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:3

Wisła Płock

Wisła Płock, czyli siódmy zespół w pierwszoligowym zestawiu, również ma już za sobą dwa pierwsze spotkania sparingowe. Płocczanie najpierw rywalizowali z III-ligowym Sokołem Kleczew. Zespół z Fortuna 1 Ligi rywala pokonał 3:0. 18 stycznia Wisła zmierzyła się natomiast z GKS-em Bełchatów i ten mecz wygrała 4:2.

Wisła Płock - Sokól Kleczew 3:0

Wisła Płock - GKS Bełchatów 4:2

Miedź Legnica

Dwa spotkania sparingowe rozegrali również piłkarze Miedzi Legnica. Zespół z Fortuna 1 Ligi najpierw zmierzył się z czeską drużyną Slovan Liberec. Ekipa prowadzona przez Radosława Bellę musiała uznać wyższość rywala, który zwyciężył 3:0. Czesi po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a w końcówce potyczki dołożyli trzeciego gola. W kolejnej potyczce, do której doszło 20 stycznia, Miedź zmierzyła się z Chrobrym Głogów i ten mecz przegrała 1:2.

Slovan Liberec - Miedź Legnica 3:0

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Popularne "Słonie" nie próżnują i za sobą mają już cztery sparingi. Bruk-Bet Termalica Nieciecza na początek rywalizował z przedstawicielem PKO BP Ekstraklasy, Puszczą Niepołomice. Ten mecz "Słonie" przegrały 1:2. Gola dla Bruk-Bet Temaliki strzelił Wojciech Jakubik. W drugim spotkaniu ekipa z Niecieczy zmierzyła się z III-ligową Siarką Tarnobrzeg i to spotkanie wygrała pewnie, 3:0. Kolejnym sparingpartnerem był inny III-ligowiec, Star Starachowice. Drużyna z Niecieczy rywala ograła 3:0. 20 stycznia "Słonie" zmierzyły się natomiast z kolejnym III-ligowcem, Wieczystą Kraków. W tym meczu Bruk-Bet Termalica musiał uznać wyższość rywala, który zwyciężył 2:1.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Siarka Tarnobrzeg 3:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Star Starachowice 3:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków 1:2

Górnik Łęczna

Klub z Łęcznej jak na razie rozegrał jedną potyczkę kontrolą. 19 stycznia drużyna z Lubelszczyzny zmierzyła się z lokalnym rywalem, Świdniczanką Świdnik. Piłkarze z Łęcznej to spotkanie wygrali 3:1. Przed Górnikiem teraz kolejne sparingi.

Świdniczanka Świdnik - Górnik Łęczna 1:3

GKS Katowice

Tak jak większość drużyn z Fortuna 1 Ligi, tak i GKS Katowice rozegrał już pierwsze spotkania sparingowe. Zespół Rafała Góraka najpierw zmierzył się z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a kilka minut po wznowieniu gry katowiczanie zdobyli decydującego gola. W drugim spotkaniu GKS przegrał 0:1 z GKS-em Tychy.

Gwarek Tarnowskie Góry - GKS Katowice 1:2

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

Stal Rzeszów

Piłkarze Stali Rzeszów rozegrali jak na razie jeden mecz kontrolny, w którym zmierzyli się z Motorem Lublin. W tym spotkaniu lepszy okazał się beniaminek Fortuna 1 Ligi. Motor zwyciężył 2:0. Rzeszowianie w kolejnej potyczce sparingowej rywalizować będą z II-ligową Stalą Stalowa Wola.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 2:0

Znicz Pruszków

Beniaminek Fortuna 1 Ligi również z animuszem rozpoczął zimowe przygotowania do wznowienia rozgrywek. Na początek Znicz zmierzył się z II-ligową Wisłą Puławy. W tym meczu nie brakowało goli, bowiem padło ich aż sześć. Lepsza okazała się drużyna z Pruszkowa, która zwyciężyła 4:2. Co ciekawe, Znicz po pierwszej części spotkania przegrywał 0:2. Pomimo tego później zdołał zdobyć cztery gole i zwyciężyć w tej potyczce kontrolnej. W drugim meczu klub z Pruszkowa rywalizował z występującą w PKO BP Ekstraklasie Stalą Mielec i tę potyczkę również wygrał. Klub z Pruszkowa rywala pokonał 1:0. Trzecim rywalem Znicza był Motor Lublin. Lublinianie to spotkanie wygrali 2:1.

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 4:2

Znicz Pruszków - Stal Mielec 1:0

Motor Lublin - Znicz Pruszków 2:1

Chrobry Głogów

Głogowianie w ostatnich dniach rozegrali dwa sparingi. W pierwszym rywalizowali z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, Polonią Warszawa. W starciu z "Czarnymi Koszulami" Chrobry wygrał 3:1. W drugim spotkaniu kontrolnym Chrobry również odniósł zwycięstwo. Drużyna z Głogowa okazała się lepsza od Miedzi Legnica, którą pokonała 2:1.

Chrobry Głogów - Polonia Warszawa 3:1

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1

Polonia Warszawa

"Czarne Koszule" w ostatnich dniach również rozegrały dwa sparingi. Jak już informowaliśmy, Polonia najpierw przegrała 1:3 z Chrobrym Głogów. Następne jednak beniaminek Fortuna 1 Ligi pokonał 4:0 Lechię Zielona Góra. To było spotkanie kończące sześciodniowy obóz przygotowawczy w Zielonej Górze.

Chrobry Głogów - Polonia Warszawa 3:1

Lechia Zielona Góra - Polonia Warszawa 0:4

Resovia Rzeszów

Klub ze stolicy Podkarpacia 20 stycznia rozegrał jak na razie jedyny swój mecz sparingowy. W spotkaniu w Stalowej Woli Resovia bezbramkowo zremisowała z II-ligową Wisłą Puławy. Przed Resovią teraz kolejne potyczki kontrolne.

Resovia Rzeszów - Wisła Puławy 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

"Górale" w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmują przedostatnie miejsce, ale w meczach kontrolnych jak na razie prezentują się znakomicie. W pierwszym spotkaniu sparingowym piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zmierzyli się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice. Podbeskidzie rywala rozgromiło aż 9:2. 20 stycznia Podbeskidzie rywalizowało z II-ligowym Hurnikiem Kraków. W tym meczu również nie zabrakło goli. "Górale" rywala pokonali 5:2. Co ciekawe, Podbeskidzie z ekipą z Krakowa przegrywało 0:2, ale zdołalo odwrócić losy potyczki na swoją korzyść.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice 9:2

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Hutnik Kraków 5:2

Zagłębie Sosnowiec

Zamykające tabelę Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec za sobą ma jak na razie jeden mecz kontrolny. Klub z Sosnowca rywalizował z MFK Ruzomberok, ósmym zespołem słowackiej ekstraklasy. Zagłębie to spotkanie przegrało 1:2. W środę Zagłębie zmierzy się w Sosnowcu z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała.

MFK Ruzomberok - Zagłębie Sosnowiec 2:1

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.