Zimowe sparingi drużyn Fortuna 1 Ligi

14 sty 2024 Udostępnij

W Fortuna 1 Lidze trwa zimowa przerwa, ale drużyny rozpoczęły już przygotowania do wznowienia rozgrywek. Za nami pierwsze potyczki sparingowe. Najbardziej efektowne zwycięstwo odniosło Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pierwszoligowcy wybudzili się już z zimowego snu i rozpoczęli treningi mające jak najlepiej przygotować ich do wznowienia rozgrywek. Po kilku dniach ćwiczeń niektórzy rozegrali już pierwsze spotkania sparingowe. Jak spisały się drużyny występujące w Fortuna 1 Lidze? Prześledźmy ich wyniki w meczach kontrolnych.

GKS Tychy

Wicelider Fortuna 1 Ligi pierwsze spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym rozegrał w sobotę, 13 stycznia. Rywalem tyszan był II-ligowy Hutnik Kraków. I trzeba przyznać, że w tej potyczce nie brakowało emocji. II-ligowiec w tym meczu prowadził już 3:0, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 3:3. Gole dla GKS-u strzelili Denis Matyśkiewicz i Daniel Rumin (dwa). Tyszanie mogli ten mecz jeszcze nawet wygrać, lecz nie zdołali wykorzystać rzutu karnego.

GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3

Lechia Gdańsk

Również w sobotę mecz kontrolny rozegrali zawodnicy Lechii Gdańsk. Czwarty zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi także rywalizował z II-ligowcem, Chojniczanką Chojnice. Pierwsza połowa potyczki zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie lepsza okazała się Chojniczanka, która ostatecznie zwyciężyła 3:2. Gole dla Lechii w tym meczu strzelili Łukasz Zjawiński oraz Tomas Bobcek.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3

Odra Opole

Odra Opole zimuje na szóstej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Piłkarze prowadzeni przez Adama Noconia w sobotnim spotkaniu sparingowym zmierzyli się z III-ligową Ślęzą Wrocław. Opolanie w tym meczu okazali się zdecydowanie lepsi i rywala pokonali 4:0. Gole dla Odry strzelili: Din Sula, Tomas Mikinic, Marcel Sluga oraz Adrian Purzucki.

Odra Opole - Ślęza Wrocław 4:0

Wisła Płock

Wisła Płock, czyli siódmy zespół w pierwszoligowym zestawiu, również ma już za sobą pierwsze spotkanie sparingowe. W sobotę płocczanie rywalizowali z III-ligowym Sokołem Kleczew. Zespół z Fortuna 1 Ligi rywala pokonał 3:0. Dwa gole dla Wisły strzelił Fabian Hiszpański. Rzut karny wykorzystał również Krzysztof Janus.

Wisła Płock - Sokól Kleczew 3:0

Miedź Legnica

Spotkanie sparingowe w sobotę rozegrali również piłkarze Miedzi Legnica. Zespół z Fortuna 1 Ligi zmierzył się z czeskim zespołem Slovan Liberec. Drużyna prowadzona przez Radosława Bellę musiała uznać wyższość rywala, który zwyciężył 3:0. Czesi po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a w końcówce potyczki dołożyli trzeciego gola.

Slovan Liberec - Miedź Legnica 3:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Popularne "Słonie" rozegrały już dwie potyczki kontrolne. Pierwszą w piątek, a drugą w sobotę. W piątkowym meczu zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizował z przedstawicielem PKO BP Ekstraklasy, Puszczą Niepołomice. Ten mecz "Słonie" przegrały 1:2. Gola dla Bruk-Bet Temaliki strzelił Wojciech Jakubik. W drugim spotkaniu ekipa z Niecieczy zmierzyła się z III-ligową Siarką Tarnobrzeg i to spotkanie wygrała pewnie, 3:0. Pierwszoligowiec po pierwszej połowie prowadził 2:0, a po przerwie dołożył trzeciego gola. Bramki zdobyli: Kacper Karasek, Wiktor Biedrzycki i Jakub Branecki.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Siarka Tarnobrzeg 3:0

GKS Katowice

Tak jak większość pierwszoligowych drużyn, tak i GKS Katowice w sobotę rozegrał pierwsze spotkanie sparingowe. Zespół Rafała Góraka zmierzył się z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a kilka minut po wznowieniu gry katowiczanie zdobyli decydującego gola. Bramki dla GKS-u strzelali Oskar Repka i Łukasz Trepka.

Gwarek Tarnowskie Góry - GKS Katowice 1:2

Znicz Pruszków

Beniaminek Fortuna 1 Ligi w piątek zmierzył się z II-ligową Wisłą Puławy. W tym meczu nie brakowało goli, bowiem padło ich aż sześć. Lepsza okazała się drużyna z Pruszkowa, która zwyciężyła 4:2. Co ciekawe, Znicz po pierwszej części spotkania przegrywał 0:2. Pomimo tego później zdołał zdobyć cztery gole i zwyciężyć w tej potyczce kontrolnej. Gole dla Znicza Pruszków strzelali: Daniel Stanclik (dwie), Kaito Imai oraz Paweł Moskwik.

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 4:2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

"Górale" w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmują przedostatnie miejsce. W pierwszym meczu sparingowym piłkarze Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzyli się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice. Podbeskidzie rywala rozgromiło aż 9:2. Gole dla "Górali" zdobywali: Maksymilian Banaszewski, Michał Stryjewski (dwie), zawodnik testowany (trzy), zawodnik testowany, Giorgi Merebaszwili oraz Lionel Abate.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice 9:2

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.