Zapowiedź: Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole

8 kwi 2018 Udostępnij

Zagłębie po porażce w Katowicach zmierzy się z drużyną z Opola, która w poprzedniej rundzie prezentowała bardzo wysoką formę. Sosnowiczanie w ten weekend będą wyjątkiem, ponieważ na niedzielny dzień zaplanowano tylko nasz pojedynek.

Jedyne w 2018 roku zwycięstwo sosnowiczanie zanotowali na inaugurację – 1:0 w Siedlcach. Potem ulegli Miedzi Legnica, wrócili z punktem z Niepołomic, by w Wielką Sobotę przegrać derby województwa z GKS-em Katowice (0:1). Czerwoną kartkę za „faul ratunkowy” ujrzał w tym starciu Bartłomiej Babiarz, dlatego jego występ w starciu z Odrą jest wykluczony. W roli gospodarza Zagłębie w tym sezonie zanotowało 6 wygranych, 1 remis i 4 porażki. Kurs w Fortunie, że Zagłębie wygra dziś do zera wynosi 3.1.

 

W przedostatni weekend listopada Odra wygrała 3:0 w Łęcznej i wskoczyła na fotel lidera tabeli Nice 1 Ligi. Jednak piłkarze beniaminka od tamtej pory już ani razu nie sięgnęli po pełną pulę. 1:1 z Pogonią Siedlce na zakończenie roku, a na otwarcie wiosny – 1:3 w Legnicy, 0:0 z Puszczą, 1:2 z Katowicami, 1:2 w Chojnicach i 0:0 w Częstochowie. Kurs w Fortunie, że Odra wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.28.

 

Jesienią Odra wygrała 1:0 dzięki bramce Martina Barana w doliczonym czasie gry, który pauzować będzie za czerwoną kartkę, którą został ukarany na ławce rezerwowych w ubiegłotygodniowym starciu w Chojnicach. Mimo zwycięstwa, wielu zawodników Odry wspominało, że Zagłębie było jednym z najlepiej dysponowanych zespołów, przeciw którym w pierwszym półroczu sezonu przyszło im się zmierzyć.

 

Niedzielny mecz będzie dla trenera Mirosława Smyły powrotem na Stadion Ludowy, gdzie pracował od 2013 do 2015 roku, kładąc podwaliny pod awans na zaplecze ekstraklasy. Od chwili rozstania, raz do Sosnowca w roli szkoleniowca rywali Smyła już zawitał i była to gościna udana, bo Rozwój Katowice pokonał wtedy Zagłębie 1:0.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.