Zapowiedź: Wigry Suwałki – GKS Katowice

7 kwi 2018 Udostępnij

O godzinie 18:00 w Suwałkach rozpocznie się mecz Wigier Suwałki z GKS-em Katowice.

Na Stadionie Miejskim w Suwałkach spotkają się drużyny, które w ostatnich pięciu ligowych meczach odniosły cztery zwycięstwa. Wigry w minioną środę rozegrały zaległe spotkanie 15. kolejki ze Stomilem Olsztyn i pokonały rywala 2:1 po dwóch bramkach Patryka Klimali. Napastnik z Suwałk ma na swoim koncie 9 goli i razem z zawodnikiem GieKSy - Wojciechem Kędziorą, zajmuje 2. miejsce na liście najlepszych strzelców ligi. Przed nami zatem bezpośredni pojedynek snajperów obu drużyn. Zespół z Podlasia dzięki skuteczności Klimali zameldował się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Kurs w Fortunie, że w dzisiejszym meczu obie ekipy strzelą bramki wynosi 1.75. 

 

GKS Katowice nie poniósł porażki od 22 tygodni. Zespół wygrał trzy dotąd rozegrane mecze rundy wiosennej i z dorobkiem 37 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli. W szatni unikają jednak hurraoptymizmu. - Do każdego kolejnego meczu podchodzimy z pokorą, sumiennie pracujemy na treningach i unikamy rozluźnienia. W tej lidze jeden słabszy mecz może sprawić, że wszystko się rozsypie. My jako drużyna stąpamy twardo po ziemi. W szatni mamy swój cichy cel i na tym się skupiamy. Trenerzy także trzymają nas w ryzach - mówił Lukas Klemenz tuż po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec.

 

To jeden z najdalszych wyjazdów GKS-u w sezonie. Katowice i Suwałki dzieli około sześciuset kilometrów. Dotąd ekipie z Górnego Śląska nie układała się rywalizacja z Wigrami. W siedmiu meczach o punkty między drużynami, katowiczanie wygrywali tylko dwa razy. Mecz rundy jesiennej bieżącego sezonu zakończył się wynikiem 1:0 dla Suwałk po golu samobójczym Damiana Garbacika. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę, a mecz wygrają gospodarze wynosi 4.6. Sztab szkoleniowy GieKSy w trakcie sobotniego meczu będzie musiał radzić sobie bez trenera Jacka Paszulewicza, który został zawieszony na jedno spotkanie przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.