Zapowiedź: Ruch Chorzów – Olimpia Grudziądz

7 kwi 2018 Udostępnij

Przed „Niebieskimi” arcyważne spotkanie, do którego podejdą pod wodzą nowego szkoleniowca, Dariusza Fornalaka. Rywalem chorzowian będzie znajdująca się na miejscu barażowym Olimpia Grudziądz. Czy zadziała efekt nowej miotły?

Ruch po 22 kolejkach wciąż zamyka tabelę Nice 1 Ligi. Włodarze klubu uznali, że przyszła pora na nowe rządy na ławce szkoleniowej chorzowian. Chouana Ramona Rotsę zastąpił dobrze znany przy Cichej Dariusz Fornalak.

 

Jeśli zespół jest w tak ciężkiej sytuacji jak „Niebiescy”, mecze z zespołami, które znajdują się blisko w tabeli są podwójnie ważne. Obecnie Ruch zajmuje ostatnie miejsce, a na swoim koncie ma 17 punktów. Goście z Grudziądza są na 15 pozycji, co daje im miejsce w barażach o utrzymanie w 1 lidze. W przypadku zwycięstwa Ruch ma szansę opuścić koniec tabeli, a przy okazji odebrać punkty jednemu z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie.

 

Podopieczni Dariusza Kubickiego ostatnie dwa mecze rozegrali przed własną publicznością i udało im się w nich zdobyć 4 punkty. Najpierw pokonali Drutex-Bytovię Bytów 2:1, a następnie bezbramkowo zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ogólnie w tym sezonie ligowym zanotowali 6 zwycięstw, 4 remisy i 12 porażek. Ekipa z Grudziądza lepiej radzi sobie na własnym boisku. Na terenie rywali odnieśli jedynie 2 zwycięstwa. Odnotowali również 2 remisy i aż 7 porażek. Kurs w Fortunie, że w pierwszej połowie meczu nie padnie żadna bramka wynosi 2.51.

 

Ciężko tak naprawdę stwierdzić, czego można się spodziewać po ekipie Ruchu. Nowy trener miał z pewnością za mało czasu, by diametralnie odmienić oblicze drużyny. „Niebiescy” ostatnio dwukrotnie przegrywali: najpierw u siebie z Podbeskidziem, a następnie w wyjazdowym, derbowym pojedynku z GKS Tychy. Jednak pamiętajmy, że chorzowianie mają w tym roku na swoim koncie również dobry mecz i przekonywujące zwycięstwo nad Drutex-Bytovią. Kurs w Fortunie, że Ruch wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 1.67.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.