Zapowiedź: Raków Częstochowa – Odra Opole

4 kwi 2018 Udostępnij

W zaległym spotkaniu 22. kolejki Raków Częstochowa zagra u siebie z Odrą Opole. Początek o 19:21.

Spotkanie nie będzie zwykłym wydarzeniem. Pierwszy raz w historii Raków Częstochowa zagra domowy mecz przy sztucznym oświetleniu. Godzina rozpoczęcia konfrontacji też nie jest przypadkowa. 19:21 symbolizuje rok powstania klubu. Spotkanie w asyście jupiterów na pewno da dodatkowy smaczek w otoczce pojedynku. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą bramki wynosi 1.84

 

Spotkają się przecież drużyny, które jako beniaminkowie uchodziły za rewelacje pierwszoligowej jesieni, a zimę spędziły solidarnie na podium, siłą rzeczy stawiając się w roli kandydatów do awansu. W środę będzie to starcie drużyn nr 9 i 6 tabeli zaplecza ekstraklasy. Częstochowianie w dwóch dotychczasowych tegorocznych meczach nie zdobyli punktu, najpierw ulegając na wyjeździe GKS-owi Katowice (1:2), zaś w Wielką Sobotę – Wigrom Suwałki (0:1), gola tracąc w doliczonym czasie gry. Odra z kolei w czterech wiosennych występach zaksięgowała na swoim koncie ledwie „oczko”, za bezbramkowy remis z Puszczą Niepołomice. Poza tym doszły przegrane z Miedzią Legnica (1:3), GKS-em Katowice (1:2) i – w Wielką Sobotę – Chojniczanką (1:2).

 

Zarówno Raków, jak i Odra to beniaminkowie Nice 1 Ligi. W poprzednim sezonie na trzecim szczeblu rozgrywkowym oba zespoły do ostatniej kolejki walczyły o pierwsze miejsce w tabeli. W przedostatniej kolejce pod Jasną Górę przyjechała Odra. Gospodarze, aby myśleć o wyprzedzeniu opolan musieli zgarnąć pełną pulę. I tak się stało. Raków po bramkach Petera Mazana, Adama Mesjasza i Łukasza Siedlika wygrał 3:0 i ostatecznie okazał się najlepszą drużyną 2. ligi.

 

W pierwszym meczu obu drużyn w Nice 1 Lidze w Opolu górą była Odra. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Kurs w Fortunie na przedział goli 0-1 wynosi 3.15.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.