Zapowiedź: Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec

17 mar 2018 Udostępnij

Przed beniaminkiem z Niepołomic rywalizacja z Zagłębiem Sosnowiec. Jesienny mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem drużyny z Sosnowca.

Zawodnicy Puszczy Niepołomice wracają do rywalizacji na swoim Stadionie. W sobotę 17 marca o godzinie 14:00 na inaugurację walki o ligowe punkty w 2018 roku zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Goście zajmują obecnie dziewiątą pozycję w tabeli. Gospodarze są na jedenastym miejscu. Obie drużyny dzielą trzy punkty.

 

Pierwsze spotkanie obu drużyn w bieżącym sezonie było debiutem na ławce trenerskiej Zagłębia Dariusza Dudki. Mecz w roli szkoleniowca wypadł okazale, bowiem jego zespół potrafił wywalczyć przed własną publicznością komplet punktów. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Patryk Mularczyk, ale trzeba pamiętać, że Puszcza od 47. minuty meczu grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Longinusa Uwakwe. Kurs w Fortunie, że w Niepołomicach przedział bramek wyniesie 0-1 to 2.74.

 

Goście z Sosnowca zaledwie dwa razy potrafili wygrać spotkanie wyjazdowe. Ta statystyka pokazuje, że Zagłębie punktuje przede wszystkim u siebie. Zagłębie przyjedzie do Niepołomic po porażce 0:2 z  Miedzią Legnica. W pierwszej tegorocznej kolejce Zagłębie wygrało natomiast w Siedlcach z Pogonią, skromnie 1:0 po bramce lidera strzelców Nice 1 ligi Szymona Lewickiego. Z kolei Puszcza bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Odrą Opole.

 

Obie drużyny spotkają się po raz czwarty. Bilans spotkań wynosi 1-1-1. Jedyne jak dotąd spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec rozegrane w Niepołomicach miało miejsce w listopadzie 2014 roku. Wtedy Puszcza wygrała 1:0 po bramce Krzysztofa Zaremby. Kurs w Fortunie, że dziś gospodarze wygrają w taki sam sposób wynosi 6.2.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.