Zapowiedź: Puszcza Niepołomice – Stal Mielec

30 mar 2018 Udostępnij

W ramach 24. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Puszczy staną w sobotę do rywalizacji ze Stalą Mielec, aktualnym wiceliderem ligowej tabeli. Spotkanie to będzie szczególne dla sztabu szkoleniowego i sporej grupy zawodników z Niepołomic.

Nie jest żadną tajemnicą, że sztab szkoleniowy Puszczy w przeszłości w komplecie pracował w Stali. Trenerzy Tułasz i Łuc byli pierwszymi szkoleniowcami Stali Mielec i już wtedy tworzyli zespół z trenerami Kulą czy Dydo.

– Taki mecz zawsze powoduje w nas mocniejsze bicie serca. Mieszkamy w Mielcu, stamtąd się wywodzimy, ale trzeba też pamiętać, że to nie pierwsza sytuacja w które zagramy przeciwko Stali. Jesteśmy profesjonalistami i nie możemy być sentymentalni przy okazji takich spotkań. Dla nas liczy się tylko dobrze przygotowanie naszego zespołu i zwycięstwo Puszczy – powiedział przed tym spotkaniem trener Tomasz Tułacz.

Ponadto aż pięciu piłkarzy beniaminka grało w przeszłości w barwach mieleckiej drużyny. To Michał Czarny, Maciej Domański, Krzysztof Drzazga, Patryk Fryc i Konrad Stępień.

Siłą Puszczy jest gra u siebie. Na kameralnym obiekcie w Niepołomicach gospodarze zwyciężyli sześć razy, na wyjazdach zaledwie dwa. Puszcza u siebie zanotowała tylko trzy porażki i dwa remisy. To teren bardzo trudny. Kurs w Fortunie, że zespół z Niepołomic wygra pierwszą i drugą połowę wynosi 9.  – Wszystkie mecze w tej lidze są trudne, musimy być skoncentrowani w każdej minucie, przez cały mecz. Będziemy dobrze przygotowani, zagraliśmy bardzo ważną grę kontrolną. Piłkarze są stęsknieni gry ligowej. Nie ważne w jakich warunkach, na jakim na stadionie, jeśli chcemy grać o spełnienie marzeń musimy być przygotowani na każdą ewentualność – mówi szkoleniowiec mielczan Zbigniew Smółka.

Stal lokuje się dzisiaj na pozycji wicelidera Nice 1 Ligi. W 21. spotkaniach zdobyła 37 punktów. Był taki moment jesienią, gdy Puszcza wyprzedzała Stal w tabeli. Teraz jednak znajduje się na miejscu numer 11 i traci do mielczan 9 oczek. Poprzednie spotkanie w Mielcu zakończyło się remisem. Puszcza prowadziła przez długi czas, ale w 90, minucie wyrównał Cholewiak. Kurs w Fortunie, że w sobotę padnie wynik 1:1 wynosi 5.1.