Zapowiedź: Podbeskidzie – Chrobry

4 lis 2018 Udostępnij

Tym meczem obie drużyny dobiją do półmetku zmagań ligowych, ale to nie koniec walki o punkty. W tym roku rozegrane zostaną jeszcze cztery kolejki rundy rewanżowej. Początek meczu w Bielsku-Białej o 13:00.

Za Podbeskidziem odpadnięcie z Pucharu Polski z Wisłą Sandomierz, ale to wbrew pozorom może wywołać większą mobilizację na niedzielę. Nie zważając na tę wpadkę, wcześniej Górale potrafili pokonać Chojniczankę Chojnice czy zremisować z Rakowem Częstochowa, a Wigry Suwałki rozgromić 5:0.

 

Nie licząc rozgrywek pucharowych, zespół trenera Krzysztofa Brede na ostatnich sześć spotkań przegrał tylko jedno i zdecydowanie ma kim postraszyć. Ma u siebie najlepszego strzelca ligi, którym z dorobkiem siedmiu goli jest Valerijs Sabala. Spoglądając na inne formacje, na lewej stronie obrony powinniśmy zobaczyć przed wielu laty grającego w Chrobrym Pawła Oleksego. Ogólnie defensywa to najbardziej doświadczona część Podbeskidzia, m.in. także z Filipem Modelskim. Na boku pomocy zagra pewnie kapitan Łukasz Sierpina, a w środku Adrian Rakowski. Ich liczne występy w Ekstraklasie to wcale nie taka daleka przeszłość. Rywal głogowian od tej strony wygląda naprawdę solidnie i przynajmniej teoretycznie wydaje się być najtrudniejszym przeciwnikiem na tle kilku ostatnich gier.

 

Tegoroczne losy Chrobrego Głogów w obecnym sezonie są doskonałą ilustracją do powiedzenia „1 liga styl życia”, które przylgnęło do rozgrywek zaplecza ekstraklasy, ukazując ich niepodrabialną specyfikę opartą na nieprzewidywalności, braku jakichkolwiek schematów, które pozwoliłyby przewidzieć, która drużyna zakończy sezon w strefie spadkowej, a która do końca bić się będzie o awans. Już podczas dotychczasowych rozgrywek Chrobry przebył drogę z dołu do góry tabeli, by aktualnie przystanąć w jej środku. Być może to właśnie mecz w Bielsku-Białej zadecyduje w jakim kierunku pierwszoligowej hierarchii ta drużyna podąży.

 

Po dziewiątej kolejce, czyli po okresie dość reprezentatywnym i miarodajnym, w Fortuna 1 Lidze zespół z Głogowa zajmował 14. pozycję z dziewięcioma punktami i zaledwie czterema zdobytymi bramkami, które pozwoliły odnieść dwa zwycięstwa. Do dziś bramek Chrobry nie ma zbyt wiele w swoim dorobku, z drużyn spoza strefy spadkowej strzelił ich najmniej, ale seria czterech zwycięstw pomiędzy 10 a 13 kolejką pozwoliła zawodnikom trenera Grzegorza Nicińskiego wskoczyć przez moment nawet na czwartą pozycję!

 

Później przyszedł moment zadyszki, z ostatnich trzech meczów Chrobry nie wygrał ani jednego i zsunął się do środka tabeli, gdzie przystanął w gronie czterech drużyn z dorobkiem 23 punktów, które zajmują pozycje 7 – 10 i jest im równie daleko lub blisko do pierwszego, jak i ostatniego miejsca w tabeli. To najbliższe mecze wykażą, w którą stronę te zespoły ruszą. Kurs w Fortunie, że mecz zakończy się bez remisu, wynosi 1.4.

 

Jako się rzekło, Chrobry wielu goli nie strzela, trudno też w takim razie szukać reprezentantów głogowian wśród najlepszych strzelców. Cztery trafienia ma na koncie najlepszy snajper Chrobrego – Damian Kowalczyk, drugi jest Bartosz Machaj z dwiema bramkami, a i to jest blisko połową strzeleckiego łupu najbliższego rywala Podbeskidzia.

 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Liga możesz obstawiać na www.efortuna.pl

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.