Zapowiedź: Miedź Legnica – Chrobry Głogów

30 mar 2018 Udostępnij

Sobotnie spotkanie Miedzi z Chrobrym (godz. 16.00) to 52 odsłona derbów! Bilans jest korzystny dla Miedzi. Dodatkowo ostatni mecz tych drużyn w Głogowie także wygrała Miedź.

Chrobry to dla Miedzi trudny i niewygodny rywal. Jesienią w Głogowie Miedź wygrała po raz pierwszy od blisko 10 lat, a to zwycięstwo przyszło po ciężkim boju. Teraz też będzie trudno, tym bardziej że Chrobry w tym sezonie nieprzypadkowo cały czas trzyma się blisko ligowej czołówki. Obecnie zespół z Głogowa ma w dorobku 33 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli (mając 1 mecz zaległy).

 

Wiosnę Chrobry zaczął od porażki 1:2 w Tychach, ale już w kolejnym meczu pokonał na własnym boisku Olimpię Grudziądz 3:2. Liderem tej drużyny jest środkowy pomocnik Mateusz Machaj (już 11 goli w tym sezonie!), na którego szczególną uwagę muszą zwrócić defensorzy Miedzi. Kurs w Fortunie, że pierwszego gola zobaczymy w drugim kwadransie gry wynosi 3.7.

 

Z kolei "Miedzianka" wystartowała najlepiej jak mogła. Piłkarze Dominika Nowaka rozegrali trzy mecze i trzy razy zdobyli komplet punktów. W drużynę świetnie wkomponował się napastnik - Mateusz Piątkowski, który zdobył już cztery bramki. Kurs w Fortunie, że w sobotę Miedź strzeli bramkę wynosi 1.13.

 

Historia pojedynków derbowych Miedzi z Chrobrym sięga roku 1975, kiedy obie drużyny rywalizowały w 3 lidze. Od tamtego czasu, na różnych szczeblach rozgrywkowych, obie drużyny rywalizowały 51 razy! Bilans to 19 zwycięstw Miedzi, 19 remisów i 13 wygranych Chrobrego.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.