Zapowiedź: GKS Tychy – Stomil Olsztyn

17 mar 2018 Udostępnij

Na trenerskiej ławce GKS Tychy spędził blisko 17 miesięcy. W tym czasie wywalczył z drużyną awans do pierwszej ligi. Teraz ponownie wraca do Tychów. Kamil Kiereś w sobotę poprowadzi Stomil Olsztyn w spotkaniu przeciwko swojemu byłemu zespołowi.

Olsztynianom brakuje punktów i, by poważnie myśleć o utrzymaniu w I lidze, muszą zacząć je gromadzić już w najbliższym spotkaniu.

 

– Przede wszystkim musimy ochłodzić głowy – mówi trener Stomilu. – Tym pierwszym spotkaniom towarzyszyły wydarzenia pozasportowe i musimy się od tego zdecydowanie odciąć. Skupiliśmy się w tygodniu na pracy, robimy swoje i myślimy o tym żeby punktować. Stomil jest w takiej sytuacji, że nie może kalkulować i musi tych punktów szukać wszędzie, niezależnie od tego, gdzie gra i niezależnie od tego, czy drużyna przeciwna jest stawiana w roli faworyta. Oczywiście przekładanie spotkań nie ułatwia nam pracy, życie miało potoczyć się inaczej, jednak musimy dostosować się do sytuacji, myśleć o tym wszystkim na bieżąco. Wiadomo, że formę sportowa i grę drużyny najlepiej buduje się w walce sportowej, w bezpośredniej walce o punkty. Trochę nam tego brakuje, ale musimy cierpliwie czekać. Niech przemówi boisko.

 

Tyszanie wygrali 2:1 swoje pierwsze spotkanie wiosną z Chrobrym Głogów. W ubiegłym tygodniu podobnie jak Stomil nie grali meczu ligowego. GKS zgromadził na swoim koncie 23 punkty i jest tuż nad kreską. Stomil ma na koncie pięć punktów mniej i znajduje się w strefie spadkowej. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.29.

 

– Głównym atutem GKS-u w tym meczu będzie to, że gra na własnym stadionie – analizuje trener Kiereś. – Na pewno kadrowo drużyna jest silniejsza, w porównaniu z rundą jesienną. Szczególnie został wzmocniony środek pola. Wrócił po kontuzjach kapitan zespołu Łukasz Grzeszczyk, który jest mózgiem drużyny jeśli chodzi o rozegranie piłki. W pierwszym spotkaniu z Chrobrym Głogów zadecydowały stałe fragmenty i na pewno są one silna stroną GKS-u Tychy.

 

W poprzednim spotkaniu Stomil wygrał u siebie z GKS Tychy 2:0. Kurs w Fortunie, że dziś gospodarze strzelą pierwsi bramkę wynosi 1.54.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.