Zapowiedź: Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica

19 paź 2018 Udostępnij

W ramach 15. kolejki piłkarze Garbarni Kraków podejmą na Stadionie Miejskim w Krakowie tegorocznych spadkowiczów z Ekstraklasy, czyli zespół Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Początek spotkania już w piątek o godzinie 18:00.

Od poniedziałku Garbarnia ma nowego trenera. Został nim Bogusław  Pietrzak. Zastąpi Mirosława Hajdę, który w przeszłości pracował w klubie z Niecieczy. Zawodnikiem „Słoni” był wcześniej Dawid Nowak. W ich barwach  w sezonie 2016/17 zagrał w 18 meczach i strzelił 3 bramki. W Bruk-Becie Termalice grał też Jakub Wróbel. Od 2012 do 2017 zagrał w 17 spotkaniach. Teraz broni barw krakowskiego klubu.

 

Ekipa „Brązowych” ma przed sobą bardzo intensywny tydzień. Piłkarze już pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego w ciągu ośmiu dni rozegrają trzy mecze z sąsiadami w tabeli (Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Stomil Olsztyn). Bogusław Pietrzak nie zamierza jednak wytwarzać dodatkowej presji, jak powiedział w obszernym wywiadzie – Presja związana z tymi meczami tylko generuje dodatkowe problemy. Ja ich nie mam. Nie zamierzam podnosić rangi tych meczów. Dla mnie większym problemem jest to, jak skutecznie przekazać to, co chcę osiągnąć w sposobie grania zawodnikom na treningu, jak tego nie skomplikować, jak to uprościć, a nie powiedzieć im „słuchajcie to jest mecz o sześć punktów”. Nie ma meczów o sześć punktów, nie ma meczów nieważnych, mniej ważnych. Każdy jest taki sam – skomentował.

 

Zespół z Niecieczy zajmuje 15. miejsce w tabeli z dwunastoma punktami na koncie. W ostatniej kolejce podzielili się punktami z kolejnym pierwszoligowym zespołem z Małopolski, czyli Puszczą Niepołomice. Szybkim trafieniem już w pierwszej minucie popisał się Vladislavs Gutkovskis. Zdobywca bramki jednak kilka chwil później musiał opuścił boisko z kontuzją. Ostatecznie w Niecieczy padł remis 2:2. Kurs w Fortunie, że dziś w Krakowie zobaczymy dokładnie cztery bramki, wynosi 5.5.

 

„Brązowi” natomiast mają ostatnio za sobą porażkę 0:1 z Chrobrym Głogów, choć w drugiej połowie to krakowski klub był stroną przeważającą.

 

Do tej pory oba zespoły spotykały się ze sobą cztery razy. Lepszym bilansem mogą pochwalić się goście piątkowego spotkania. Słonie dwukrotnie wygrywały i dwukrotnie remisowały. W ostatnim spotkaniu padł bezbramkowy remis. Kurs w Fortunie, że dziś padnie wynik 0:0, wynosi 8.

 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Liga możesz obstawiać na www.efortuna.pl

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

 

Przypominamy, że od 15. kolejki startujemy z akcją #FortunaGdyPełnaTrybuna. Za każdego kibica, który między 19 a 28 października przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi bukmacher przekaże złotówkę na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, zajmującej się spełnianiem marzeń ciężko chorych najmłodszych.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.