Zapowiedź 23. kolejki Fortuna 1 Ligi

7 mar 2024 Udostępnij

Przed nami 23. kolejka Fortuna 1 Ligi, a w niej między innymi hitowo zapowiadające się spotkanie w Gdyni, gdzie miejscowa Arka podejmować będzie Wisłę Kraków. Do ważnego dla układu tabeli starcia dojdzie również w Głogowie.

Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, piątek 8 marca, godz. 18:00

23. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpocznie się od meczu w Pruszkowie, gdzie miejscowy Znicz podejmować będzie zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Beniaminek z Pruszkowa ma co prawda kilka "oczek" przewagi nad strefą spadkową, ale nie może jeszcze spać spokojnie. "Słonie" nad swoim najbliższym rywalem mają trzy punkty natomiast trzy punkty zapasu. Jeżeli w Niecieczy myślą jeszcze o tym, aby znaleźć się w grupie czołowych ekip Fortuna 1 Ligi, to najbliższy mecz muszą bezwględnie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Obie drużyny mają o co grać w tym spotkaniu. Jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Arka Gdynia - Wisła Kraków, piątek 8 marca, godz. 20:30

W piątkowy wieczór kibiców czeka hit 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Gdyni lider podejmować będzie jednego z głównych kandydatów do awansu, Wisłę Kraków. W tym meczu trudno wskazać faworyta. Takim z racji zajmowanego miejsca w tabeli wydaje się być Arka, ale obie drużyny pokazały w tym sezonie, że potrafią rozegrać znakomity mecz, ale i niespodziewanie stracić punkty. To musi być ciekawe i interesujące widowisko. Początek o godzinie 20:30.

Motor Lublin - Polonia Warszawa, sobota 9 marca, godz. 15:00

W Lublinie spotkanie dwóch beniaminków, które są jednak w zupełnie innej sytuacji. Motor zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli, a do drugiej pozycji traci zaledwie dwa "oczka". "Czarne Koszule" natomiast plasują się w strefie spadkowej, a do jej opuszczenia brakuje im dwóch punktów. Polonia ma już nóż na gardle i bardzo potrzebuje punktów. Zespół ze stolicy na pewno da z siebie wszystko, aby z Lublina wrócić z tarczą. Czy Motor sprosta roli faworyta? Początek meczu o godzinie 15:00.

Chrobry Głogów - Stal Rzeszów, sobota 9 marca, godz. 15:00

To bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli. Chrobry nad strefą spadkową ma tylko trzy punkty przewagi i ewentualna porażka może głogowian do niej bardzo przybliżyć. W identycznej sytuacji jest Stal Rzeszów. To spotkanie dwóch ekip, które bronią się przed spadkiem. Zwycięstwo pozwoli czy to jednej, czy drugiej drużynie złapać głębszy oddech. W tym spotkaniu nie może być mowy o kalkulacji - dla jednych i drugich liczyć powinno się tylko zwycięstwo.

Miedź Legnica - GKS Tychy, sobota 9 marca, godz. 17:30

W Legnicy dojdzie do potyczki dwóch ekip z czołowej szóstki Fortuna 1 Ligi. Miedź zajmuje właśnie szóstą pozycję, a tyszanie plasują się na trzecim miejscu. Gospodarze w przypadku straty punktów mogą wypaść z grona czołowych ekip. Zespół GKS-u na pewno jest natomiast podrażniony ostatnią, skromną porażką z Arką Gdynia. Szykuje się ciekawy mecz, w którym emocji nie powinno zabraknąć. Początek potyczki w Legnicy o godzinie 17:30.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk, niedziela 10 marca, godz. 12:40

Podbeskidzie Bielsko-Biała jeżeli chce się utrzymać w Fortuna 1 Lidze, to bezwględnie potrzebuje punktów. O takie w spotkaniu z Lechią Gdańsk nie będzie jednak łatwo. Lechiści to w tej chwili wicelider zestawienia, który do prowadzącej Arki Gdynia traci tylko dwa "oczka". "Góralom" natomiast do bezpiecznej strefy brakuje czterech punktów. Obie ekipy muszą więc celować w zwycięstwo. Początek spotkania o godzinie 12:40.

Resovia Rzeszów - GKS Katowice, niedziela 10 marca, godz. 15:00

Broniąca się przed spadkiem Resovia Rzeszów podejmować będzie GKS Katowice. Dla ekipy z Podkarpacia, która zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, to będzie trudny mecz. Katowiczanie bowiem po ostatnim zwycięstwie są już blisko ścisłej ligowej czołówki. Ewentualne trzy punkty w GKS-ie mogłyby zdecydowanie poprawić nastroje. Z drugiej strony walka o utrzymanie może w zawodnikach Resovii wyzwolić dodatką motywację. Początek meczu o godzinie 15:00.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole, niedziela 10 marca, godz. 18:00

Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli Zagłębie Sosnowiec podejmować będzie Odrę Opole. Zagłębie nie będzie faworytem tej potyczki skoro w tym sezonie Fortuna 1 Ligi wygrało zaledwie dwa razy. Jeżeli jednak w Sosnowcu chcą się utrzymać, to ten mecz po prostu muszą zwyciężyć. Opolanie wypadli ze grona czołowych ekip w pierwszoligowej stawce, ale cały czas mają do nich małą stratę. Odra na pewno nie złoży broni. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Wisła Płock - Górnik Łęczna, poniedziałek 11 marca, godz. 18:00

W ostatnim meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi Wisła Płock zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Ekipa z Lubelszczyzny w tabeli zajmuje siódme miejsce i jest bardzo blisko czołowych lokat. Wisła do samego Górnika traci jednak tylko jeden punkt, a to już świadczy o tym, jak wyrównane spotkanie przed nami. W tym meczu trudno wskazać rezultat jakim może się ono zakończyć. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Przypominamy, że wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi ponownie na Polsat Box Go i w PPV.

W sezonie 2023/2024 kibice w dalszym ciągu będą mogli oglądać transmisje ze wszystkich spotkań Fortuna 1 Ligi w internecie na platformie Polsat Box Go lub w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.