Zaległe mecze: Wygrana Bruk-Betu i Miedzi

5 maj 2021 Udostępnij

Po środowych, zaległych meczach Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica i Miedź Legnica zapisały na swoje konto trzy dodatkowe punkty.

GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, kiedy Daniel Rumin wpisał sie na listę strzelców. Miedź bardzo szybko chciała wyrównać i była blisko w 21. minucie, ale wówczas się nie udało. Piłkę do bramki skierował 240 sekund później Joan Roman, który popisał się płaskim uderzeniem. Pod koniec meczu składną akcję Miedzi wykończył Paweł Zieliński, a goście mogli podwyższyć prowadzenie jeszcze w końcowych minutach, ale ostatecznie wynik się nie zmienił.

Bruk-Bet Termalica - Korona Kielce 6:2 (3:0)

Kolejny mecz u siebie rozgrywał lider i kolejny raz udowonił swoją wyższość. W Niecieczy padło aż 8 goli! W 11. minucie worek z bramki otworzył Adam Radwański, po tym jak skuteczny okazał się atak wysokim pressingiem na gości. Kilka chwil później Wiktor Biedrzycki wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i było już 2:0. Korona mogła zdobyć gola kontaktowego, ale była nieskuteczna pod polem karnym Bruk-Betu, co wykorzystali gospodarze, którzy... w doliczonym czasie gry zamienili jedenastkę na gola. Druga połowa fantastycznie zaczęłą się dla Korony, kiedy bramkę zdobył Filipe Oliveira, jednak w ostatnich kwadransie padł4 jeszcze... 4czterygole - z czego trzy dla gospodarzy, a zaledwie jedna dla Korony Kielce. "Słoniki" wygrały zdecydowanie drugi mecz z rzędu na własnym stadionie.