Zagrali dla Biedrzy! Odbył się I Memoriał im. Andrzeja Biedrzyckiego

12 cze 2017 Udostępnij

Z inicjatywy Jarosława Leśniaka, Waldemara Żakowskiego i Mariana Mierzejewskiego w Olsztynie na orliku przy ul. Sybiraków odbył się I Memoriał im. Andrzeja Biedrzyckiego. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z całej Polski a pierwszym, historycznym zwycięzcą został zespół Oldboy Team Olsztyn.

Z inicjatywy Jarosława Leśniaka, Waldemara Żakowskiego i Mariana Mierzejewskiego w Olsztynie na orliku przy ul. Sybiraków odbył się I Memoriał im. Andrzeja Biedrzyckiego. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z całej Polski a pierwszym, historycznym zwycięzcą został zespół Oldboy Team Olsztyn.

 

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, rozegrały mecze każdy z każdym, po czym wyłoniono półfinalistów. W finale turnieju zmierzyły się zespoły Przyjaciele Biedrzy, w którym to zagrali dwaj synowie Andrzeja - Wiktor i Igor oraz byli koledzy Biedrzy z boiska, min. Sławomir Opaliński, Andriej Siniczyn i Paweł Charbicki oraz zespół Oldboy Team Olsztyn, prowadzony przez Jarosława Leśniaka - pomysłodawcę turnieju.

 

Mecz finałowy zakończył się remisem a zwycięzcę wyłoniły rzutu karne. Najlepszym piłkarzem turnieju został Adam Zejer.

Podczas turnieju kibice Stomilu rozwiesili na płocie flagę Andrzezja Biedrzyckiego, która debiutowała podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Wielokrotnie też wznoszono okrzyki i skandowano imię i nazwisko Biedrzy.

Po turnieju wręczono pamiątkowe puchary, koszulki, a głos zabrała wdowa po Andrzeju Biedrzyckim oraz jego siostra.

 

- Chciałabym podziękować za wspaniały turniej wszystkim drużynom, które przybyły by uczcić jego pamięć i kibicom, za zorganizowanie wspaniałej imprezy. Dziękuję wam z całego serca - mówiła na koniec turnieju wzruszona pani Biedrzycka.

 

Wyniki turnieju grupa A:

http://turnieje.samoraj.pl/turniej/Memorial_A_Biedrzyckiego_grA

Wyniki turnieju grupa B:

http://turnieje.samoraj.pl/turniej/Memorial_A_Biedrzyckiego_grB

Wyniki turnieju faza pucharowa:

http://turnieje.samoraj.pl/puchar/Memorial_A_Biedrzyckiego_faza_pucharowa

 

Organizatorzy planują już, że cała impreza będzie turniejem cyklicznym i za rok taki turniej odbędzie się na stadionie Stomilu.

 

Wpisowe oraz kwoty uzyskane z licytacji koszulek podarowanych przez uczestników turnieju zostały przekazane rozdzinie Andrzeja Biedrzyckiego.

 

- Niesamowita sprawa. jesteśmy ogromnie wdzięczni za zorganizowanie tego turnieju i uczczenie pamięci taty. Dziękujemy wszystkim organizatorom, uczestnikom kibicom, wszystkim, którzy się tu dzisiaj stawili. Dla nas to wielka sprawa. Cieszymy się, że cały czas jest ta pamięć o tacie. Na pewno byłby dumny. Czuwa tam na górze. Było sporo emocji i dobrych wspomnień - powiedział po turnieju Igor Biedrzycki.

 

- Zorganizowanie w tak krótkim czasie takiej imprezy pokazuje, ile nasz tata znaczył dla wielu przyjaciół i dla Olsztyna. Fajna inicjatywa wyszła, żebyśmy razem z bratem w tym turnieju zagrali. Liczyła się dobra zabawa i uczczenie w ten sposób pamięci taty - dodał na koniec drugi z braci Biedrzyckich - Wiktor.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.