Zagraj w amp futbol w Warcie Poznań

24 maj 2019 Udostępnij

Brak nogi lub ręki nie będzie już przeszkodą do tego, żeby zagrać w piłkę w Warcie Poznań.

Brak nogi lub ręki nie będzie już przeszkodą do tego, żeby zagrać w piłkę w Warcie Poznań.

„Amp futbol to wspaniała inicjatywa, którą widzę w strukturach naszego klubu” – pisał w liście do kibiców i sympatyków „Zielonych” właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski. Do tego kroku Warta szykowała się już od dłuższego czasu. Właśnie rozpoczął się nabór do drużyny. Przedstawiciele Warty głęboko wierzą w to, że uda się stworzyć zespół, który wkrótce wystąpi w zielono-białych barwach, w rozgrywkach ligowych.

 

Warta działa w porozumieniu z AMP Futbol Polska i poznańskim Stowarzyszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym START. - Mamy wiedzę i infrastrukturę potrzebną do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu. Szukamy osób po jednostronnej amputacji kończyny lub takich, które maja jedną kończynę wyraźnie krótszą, np. wskutek wady wrodzonej. Nie siedź w domu, bez Ciebie nie ruszymy. Do gry w polu potrzebni są zawodnicy bez nogi lub stopy. Bramkarzami zostają osoby bez ręki lub ramienia - cztytamy w komunikacie klubu. 

 

W Polsce amp futbol rozwija się w imponującym tempie. Reprezentacja „Biało-czerwonych” to obecnie siódma drużyna na świecie. W przyszłym roku Kraków będzie organizatorem Mistrzostw Europy. W drużynie narodowej występuje Bartosz Skrzypek, który zaangażował się w projekt stworzenia w Warcie Poznań zespołu amp futbolowego.

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.