Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport

13 wrz 2017 Udostępnij

Nie tak wyobrażano sobie początek pierwszoligowego sezonu w Sosnowcu i Katowicach. Dwa zespoły, które typowane były do walki o awans, "wloką" się na razie w drugiej części tabeli. W środowy wieczór zmierzą się w bezpośrednim - zaległym pojedynku 7. kolejki Nice 1 Ligi. Transmisja meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice w Polsacie Sport.

W Sosnowcu za słabą postawę zespołu w pierwszych kolejkach sezonu, utratą posady zapłacił już szkoleniowiec Dariusz Banasik. Czarę goryczy przelała porażka Zagłębia z Miedzią Legnica w czwartej serii spotkań, która była już trzecią przegraną sosnowiczan w sezonie. W miejsce Banasika na Stadionie Ludowym pojawił się Dariusz Dudek, który na otwarcie poprowadził drużynę do zwycięstwa z Puszczą Niepołomice, by później nie wygrać jednak dwóch kolejnych spotkań. Wiele osób związanych z klubem z Sosnowca podkreśla jednak, że ostatni - przegrany 0:1 mecz z Odrą Opole był najlepszym w wykonaniu Zagłębia w tych rozgrywkach.


Na pewno nie można tego powiedzieć o postawie GKS-u Katowice w ostatnim starciu ligowym z Wigrami Suwałki. Katowiczanie od początku musieli gonić wynik po samobójczym golu Damiana Garbacika i w mało przyjemnym dla oka stylu musieli uznać wyższość drużyny, która wcześniej zdobyła w rozgrywkach tylko dwie bramki i dwa punkty. Kilkadziesiąt godzin później Garbacik został przesunięty decyzją zarządu do drużyny rezerw. Trener Piotr Mandrysz ma twardy orzech do zgryzienia w każdej formacji, ale najtrudniej będzie mu prawdopodobnie złożyć defensywę GieKSy. Kontuzje nękają bowiem lub nękały Mateuszów Mączyńskiego i Kamińskiego, a swoje problemy ma też Lukas Klemenz.


Przed zaległym spotkaniem siódmej kolejki więcej punktów na swoim koncie (8) ma GKS, ale więcej argumentów sportowych wydaje się mieć Zagłębie (7 oczek). Gospodarze środowego meczu dwa z trzech dotychczasowych spotkań na Stadionie Ludowym wygrali, pokazując, że na własnym stadionie są dużo groźniejsi niż na wyjazdach.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.