Zagłębie rozbiło GieKSę!

14 wrz 2017 Udostępnij

Dobry mecz w Częstochowie, świetny w Opolu, a "oczka" uciekały. Sosnowiczanie wiedzieli, że starcie z GKS-em jest ważne nie tylko dla zdobyczy punktowej, ale przede wszystkim dla fanów, którym zadedykowali pewne zwycięstwo. Warto dodać, że w drugiej odsłonie Zagłębiacy czuli się jak ryba w wodzie i pokazali swoją wyższość nad rywalem zza Brynicy.

Spotkanie rozpoczęło się szaleńczo! Już po pierwszej akcji sosnowiczanie powinni wyjść na prowadzenie. Nowak zagrał między stoperów do Patryka Mularczyka. Wychowanek Zagłębia próbował sprytnie posłać futbolówkę obok bramkarza, lecz trafił prosto w niego. Dość szczęśliwie piłka znalazła się na udzie Szymona Lewickiego i przeleciała tuż przy słupku. GKS potrafił raz na jakiś czas odgryźć się atakiem, jednak im również brakowało skutecznego wykończenia. W 16. minucie kardynalny błąd popełnił Rafał Makowski i stworzył szansę Bartłomiejowi Kalinkowskiemu. Środkowy pomocnik gości wyszedł "oko w oko" z golkiperem, ale nie potrafił skierować piłki do bramki.

 

W 27. minucie blok defensywny Zagłębia dostał poważny sygnał. Ekspresowy Andreja Prokić wpdał w pole karne i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gdyby pokusił się o precyzyjną próbę po dalszym rogu Dawid Kudła musiałby się mocno napracować. Z najciekawszych momentów trzeba wyciągnąć jeszcze przymiarkę Wojciecha Łuczaka. Mateusz Abramowicz był ustawiony sporo od własnej linii bramkowej i "Łuczi" chytrym uderzeniem z prostego podbicia pomylił się o włos, trafiając w boczną siatkę!


W 56. minucie Mateusz Cichocki zamykający akcję zgrał piłkę dośrodkowaną przez Patryka Mularczyka ze stałego fragmentu gry. Futbolówka spadła prosto na głowę Rafała Makowskiego, który dopełnił tylko formalności i dał szał radości na trybunach! Było to pierwsze trafienie "Makiego" w barwach Zagłębia. Przyjezdni od razu starali się nadrobić zaległości, lecz na nic zdały się ich starania. To podopieczni trenera Dariusza Dudka byli głodni gry i goli.

 

Z dobrej strony pokazał się Vamara Sanogo, który został gorąco powitany przez fanów. W 79. minucie Żarko Udoviczić przytomnie zachował się i rzucił z autu do Rafała Makowskiego. Zawodnik miał chęć na drugie trafienie, ale jego plany pokrzyżował stojący między słupkami Mateusz Abramowicz. 83. minuta i szczęście przy Kresowej! Długo Vamara Sanogo walczył z Tomaszem Nowakiem o to, kto ma podejść na jedenasty metr. Ostateczna decyzja od trenera - Francuz. "SanoGol" z dużym kunsztem i spokojem strzelił na 2:0!

 

Potem na bramkę gości popędził Tomasz Nawotka. Prawy obrońca został powstrzymany przez Mateusza Kamińskiego, a to oznaczało drugą kartkę koloru żółtego. Swoją pieczęć na koniec dołożył Sebastian Milewski, który na wślizgu wykończył podanie od Sanogo i triumf z takim GKS-em Katowice okazał się faktem! Końcowy rezultat 3:0! Podobnie jak w przypadku Makowskiego, Sebastian Milewski zdobył pierwszą bramkę w barwach Zagłębia. 


Na to ciekawie zapowiadające się spotkanie piłkarzy obu drużyn wyprowadziły dzieciaki z Nakła nad Notecią. Warto przypomnieć, iż Urząd Miasta i Zagłębie Sosnowiec gości młodzież z poszkodowanych terenów, nad którymi dwa tygodnie temu przeszła wichura i zniszczyła domy, szkoły i infrastrukturę.

 

Natomiast na trybunie honorowej zasiadł Józef Koleśnicki, który jest 96-letnim weteranem walk o niepodległość Polski, odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari czy Orderem Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski. Weteran na Ludowym został przywitany brawami, kibice wstali, klaskali, a następnie skandowali: "Cześć i chwała Bohaterom!". 

 


1:0 Makowski 56'

2:0 Sanogo 83' (k.)

3:0 Milewski 90'


Żółte kartki: Lewicki, Jędrych, Łuczak - Kalinkowski, Frańczak, Pleva, Kamiński, Abramowicz.

Czerwona kartka: Kamiński (druga żółta).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).


Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Makowski, Mularczyk (80' Milewski), Cichocki, Lewicki (65' Sanogo), Udoviczić, Wrzesiński, Łuczak (88' Pikul).


GKS: Abramowicz - Midzierski, Kalinowski, Skrzecz, Prokić (87' Cerimagić), Błąd (60' Goncerz), Kędziora (73' Plizga), Kamiński, Frańczak, Zejdler, Pleva.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.