Zagłębie przegrało z Karpatami

3 lip 2017 Udostępnij

Sosnowiczanie wyjechali na obóz do Wodzisławia Śląskiego. Już w pierwszy dzień pobytu spotkali się na murawie z piłkarzami z Ukrainy. Karpaty Lwów cały mecz prezentowały lepszy futbol i po końcowym gwizdku zasłużenie mogły się cieszyć ze zwycięstwa w kontrolnym pojedynku.

Sosnowiczanie w pierwszej części najwięcej wiatru próbowali robić skrzydłami. Tam w wolne sektory wchodzili boczni obrońcy, czyli Żarko Udoviczić i Nuno Malheiro. Wrzutki zawodników były na krótki słupek, a tam dobrze spisywała się defensywa przeciwnika.

 

W drugą stronę Dawid Kudła na nudę nie mógł narzekać. Ataki przeciwnika były rozgrywane głównie środkiem pola i gdyby nie instynkt bramkarza Zagłębia to Karpaty prowadziłyby od 5. minuty. W 24. minucie żaden bramkarz na świecie nie obroniłby strzału Denysa Miroszniczenki. Piłka została idealnie trafiona w samo okienko bramki i "Kudi" mógł tylko sprawdzać czy nie ma już pajęczyny. W drugiej połowie sosnowiczanie ciągle zmagali się z kłopotami w ofensywie, a większość akcji Zagłębie rozgrywało na swojej połowie. W 60. minucie Adam Banasiak postawił na szybkość Żarko Udoviczicia i podał mu kapitalnie górą, ale efektów ciągle nie było, ponieważ Serb zagrał prosto w ręce bramkarza.

 

W 68. minucie piłkarze z Lwowa zagrali koncertowo na środku, a Ambrosij Czaczua nie zmarnował okazji "sam na sam". Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli bliscy błyskawicznej odpowiedzi. Z narożnika dośrodkował Adam Banasiak, jednak Arkadiusz Najemski przeniósł futbolówkę nad poprzeczką! Widać było różnicę klasy rozgrywkowej i Karpaty odniosły zasłużony triumf w ośrodku Gosław Sport Center. W najbliższych dniach Zagłębię czeka ciężka praca nad formą w Wodzisławiu Śląskim. 

 

 

0:1 Miroszniczenko 24'

0:2 Czaczua 68'Zagłębie: Kudła (46' Perdijić) - Nuno, Jędrych, Cichocki (82' Krzykowski), Udoviczić - Milewski (46' Najemski), Nowak - Wrzesiński (46' zawodnik testowany), Łuczak (72' Mularczyk), Banasiak - zawodnik testowany (82' Janosz). Karpaty (wyjściowy): Mysak - Miroszniczenko, Lobaj, Perejra, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kloc, Ksiąz, Huculak, Chudobjak. 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.