Zagłębie nagrodziło wybitnych uczniów i piłkarzy

24 cze 2019 Udostępnij

W III LO Mistrzostwa Sportowego im. B. Prusa - Szkoła Podstawowa 48 Mistrzostwa Sportowego oraz ostatnia klasa Gimnazjum nr 18 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu odbyło się uroczyste zakończenie roku klas piłkarskich Zagłębia Sosnowiec.

Klasy siódme o profilu piłkarskim Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu uzyskały najwyższe wyniki nauczania w klasyfikacji końcoworocznej w roku szkolnym 2018/19. Klasa 7a ukończyła rok ze średnią ocen 4,59, a klasa 7b ze średnia 4,15.

 

W każdej z klas aż sześciu uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem (średnia od 4,75 i minimum bardzo dobre zachowanie), czyli prawie połowa klasy. Klasy mocno angażują się w akcje charytatywne i konkursy organizowane przez szkołę, zwyciężając lub zajmując w nich bardzo wysokie miejsca.

 

Młodzi piłkarze, którzy uzyskali świadectwa z paskiem zostali uhonorowani przez klub  książkami "Zagłębie Sosnowiec. Historia Piłki Nożnej autorstwa", Jacka Skuty. W każdej z nich była zawarta specjalna dedykacja Marcina Jaroszewskiego, prezesa zagłębiowskiego klubu.


Wyniki podopiecznych Zagłębia obalają powszechnie panujący stereotyp, że dobre wyniki w nauce nie idą w parze z uprawianiem sportu. W Zagłębiu jest akurat na odwrót, dobrzy uczniowie są także świetnie rokującymi na przyszłość piłkarzami.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.