Zabójcza końcówka Stali Mielec!

29 maj 2017 Udostępnij

W meczu 33. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy przegrali na własnym terenie ze Stalą Mielec 1:4 (0:0). Mimo porażki, ale dzięki korzystnym wynikom innych spotkań tyszanie zapewnili sobie już pozostanie na zapleczu Ekstraklasy w kolejnym sezonie.

Całe spotkanie było toczone przy dużej temperaturze, co zdecydowanie przełożyło się na tempo gry. W pierwszej połowie najbliżej szczęścia, by zdobyć bramkę był Łukasz Grzeszczyk. Kapitan GKS przejął piłkę na 18. metrze, wbiegł w pole karne gości i uderzeniem na długi słupek próbował zaskoczyć młodego golkipera Stali, jednak futbolówka minimalnie minęła lewy słupek.

Przyjezdni również mieli swoje okazje, ale po pierwszych 45. minutach kibice zgromadzeni po raz ostatni w tym sezonie przy Edukacji 7, nie oglądali bramek. Worek goli rozwiązał się już po kilku minutach gry w drugiej części tego pojedynku.

W 49. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło przed bramkę GKS, gdzie w małym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Szymon Sobczak. Tyszanie przez długi czas próbowali wyrównać stan meczu, jednak drużyna z Mielca nie pozwalała "Trójkolorowym" na zbyt wiele.

Kolejne bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. W 81. minucie prowadzenie gości podwyższył Piotr Głowacki, który mocnym uderzeniem nie dał szans Pawłowi Florkowi na skuteczną interwencję. Niemal w identyczny sposób swojego szesnastego gola w sezonie zdobył Jakub Świerczok, który dał sygnał GKS do odrabiania strat.

Podopieczni Jurija Szatałowa ruszyli do przodu, jednak w już w doliczonym czasie gry bramkarza GKS dwukrotnie pokonał Aleksander Kołew. Mimo porażki, a dzięki podziale punktów w meczu Wisły Puławy z Sandecją Nowy Sącz, tyscy piłkarze na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2016/17 zapewnili sobie grę w kolejnych rozgrywkach Nice 1 Ligi.