Z Bełchatowa do Tychów, czyli wymiana między GKS-ami

20 sie 2020 Udostępnij

Najpierw trener Artur Derbin, potem piłkarze Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz - ludzie, którzy osiągnęli wspólny sukces w GKS-ie Bełchatów w nowym sezonie spotkają się w GKS-ie Tychy, gdzie zamierzają stworzyć drużynę, walczącą o wyższe cele.

Derbin w czasie, kiedy sprawował funkcję trenera bełchatowskiego GKS-u wywalczył awans z 2 ligi do 1. Pomógł mu w tym m.in. Bartosz Biel. Po awansie do jego ekipy dołączył Krzysztof Wołkowicz. Teraz to trio będzie współodpowiedzialne za wyniki tyskiego GKS-u.

 

- Jeśli w tej wyliczance uwzględnimy także trenera Kacpra Jędrykowskiego, który przyszedł ze mną, to rzeczywiście wygląda to na małą, bełchatowską kolonię w Tychach. Biel i Wołkowicz to wyróżniający się piłkarze w pierwszej lidze. Oprócz nich pozyskaliśmy innych zawodników, którzy w swoich zespołach byli wiodącymi postaciami. Damian Nowak, Oskar Paprzycki, Kamil Szymura - wymienia Derbin. - Wiadomo, że pandemia oraz krótki okres przygotowawczy determinowały nasze ruchy. W tej sytuacji zawodnik musi jeszcze szybciej przejść okres adaptacji. Ale nowi już zdążyli pokazać się z dobrej strony w pucharowym meczu z Wisłą Płock. Nowak, Szymura (strzelec gola w przegranym spotkaniu 1:2), Wołkowicz dali z Wisłą pozytywny sygnał, że może być ciekawie.

 

Ciekawym posunięciem z punktu widzenia kibica GKS-u Tychy jest odmłodzenie i spolszczenie kadry drużyny, która w poprzednim sezonie przez pewien czas była bliska dostania się do strefy barażowej. - Cieszę się, że trafiłem do klubu z ambicjami. Dlaczego po takim remoncie nie mielibyśmy grać o czołowe miejsca? Owszem, nie mówimy, że walczymy o pierwszą i drugą pozycję, ale o miejsce w szóstce - jak najbardziej. I zamierzamy cały czas mieć te miejsca w zasięgu wzroku i na wyciągnięcie ręki. Mam nadzieję, że każdego dnia będziemy się do celu przybliżać - podkreśla Derbin.

 

Nowymi zawodnikami śląskiej drużyny zostali ponadto Marcel Stefaniak (poprzednio Bałtyk Gdynia) oraz dwukrotny mistrz Czarnogóry z FK Sutjeska (Niksić) Nemanja Nedić. - Marcel będzie u nas pełnił status młodzieżowca. To boczny obrońca, bardzo mobilny, pasujący pod nasz profil. Czeka na swój moment, szansę. Trzeba pamiętać, że pracujemy na żywym organizmie, trzeba było postawić na pewną grupę osobową. Z Wisłą wykorzystaliśmy pięć zmian, a gdybym miał do dyspozycji dziesięć zmian to bym je wykorzystał wszystkie - zaznacza nowy trener tyszan.

 

- Na temat Nemanji rozmawiałem z Marcinem Garuchem. Grali razem w FK Grbajl. W PP jeszcze nie zagrał, bo daliśmy mu czas na aklimatyzację. Uczy się języka, naszego sposobu gry. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, dobrze gra w powietrzu, w kontakcie z przeciwnikiem, w defensywie. Dodatkowym jego atutem jest szybkość - dodaje szkoleniowiec.

 

Pojawienie się w klubie nowego trenera, przyjście nowych zawodników zawsze wiąże się ze zmianą taktyki, stylu. W GKS-ie jest sporo młodzieży, czy można zatem spodziewać się entuzjastycznej gry? - Moje drużyny zazwyczaj charakteryzują się entuzjazmem. W GKS-ie nie będzie inaczej. Skoro mówimy o celach wyższych to żeby o nie powalczyć, trzeba dać z siebie więcej niż tylko koncentracja na obronie. Chcielibyśmy mieć więcej opcji w ataku, grać częściej na połowie przeciwnika, częściej odbierać piłki, wywierać presję. To kierunek naszej ciężkiej pracy na treningach - podsumowuje Derbin.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.