Wytańczyli ponad 12 tysięcy złotych dla Oli

21 wrz 2017 Udostępnij

Za nami kolejna edycja charytatywnej zumby, która odbyła się na dachu Galerii Piastów. Tym razem podczas imprezy współorganizowanej przez MKS Miedź Legnica zbierano pieniądze na leczenie 26-letniej legniczanki Oli Miktus. Zebrano ponad 12 tysięcy złotych.

Za nami kolejna edycja charytatywnej zumby, która odbyła się na dachu Galerii Piastów. Tym razem podczas imprezy współorganizowanej przez MKS Miedź Legnica zbierano pieniądze na leczenie 26-letniej legniczanki Oli Miktus. Zebrano ponad 12 tysięcy złotych.

Była to już kolejna odsłona charytatywnej zumby, która tradycyjnie odbywa się na dachu Galerii Piastów. Akcje wspólnie zorganizowały Miedź Legnica, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica – TPD, Skorupiakom mówimy NIE, Galeria Piastów i Ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica. Ponad pięćset osób z uśmiechami na twarzy postanowiło tańcem pomóc w zebraniu kwoty potrzebnej do leczenia legniczanki Oli Miktus, która cierpi na stwardnienie boczne zanikowe.

 

– Aktualnie respirator podtrzymuje Olę przy życiu. Na leczenie potrzebne jest w tej chwili 50 tysięcy złotych. Chcemy je uzbierać. Częściowo chcemy zgromadzić te pieniądze tutaj, a częściowo organizując inne imprezy – mówi Krzysztof Piotrowski z MKS Miedź Legnica.

 

 

Co ważne w pomoc zaangażowały się osoby z całego województwa dolnośląskiego. Nie brakowało też tych, którym już udało się pomóc podczas podobnych akcji. Jednym z wolontariuszy podczas ostatniej zumby był Michał Stachniewicz, dla którego również zbierano środki na leczenie raka.

 

– Wielu ludzi pomagało dotychczas mi, i teraz chciałbym się odwdzięczyć i pomóc komuś, kto takiej pomocy potrzebuje. Choroba jest bardzo ciężka do przejścia samemu. Takie wsparcie naprawdę pomaga – mówi Michał Stachniewicz.

 

 

Podczas imprezy nie tylko tańczono. Można było zakupić pyszne domowe ciasta, sałatki czy koszulki. Zebrane w ten sposób pieniądze dołożono do ogólnej puli, która ostatecznie wyniosła 12.162.86 zł. Zbiórka wciąż trwa! Dostępne są charytatywne cegiełki, które można kupić, a dochód z nich przeznaczony jest na leczenie Oli. Więcej informacji pod nr telefonu 510-292-443.

 

">

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.