Wychowanek dał wygraną!

26 mar 2017 Udostępnij

Niemal do samego końca spotkania ważyły się losy meczu 23. kolejki Nice I Ligi, w którym piłkarze GKS Tychy ostatecznie pokonali Drutex-Bytovię 1:0 (0:0). Jedynego i jednocześnie premierowego gola w pierwszej drużynie zdobył wychowanek, Mateusz Grzybek!

W 8. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę strzeżoną przez Pawła Florka uderzał Jakub Wilk, jednak młody golkiper GKS instynktownie przerzucił piłkę nad poprzeczką. Podopieczni Jurija Szatałowa z odpowiedzią czekali do 22. minuty, kiedy to futbolówkę przyjął Jakub Świerczok, odwrócił się w stronę bramki Bytovii i oddał mocny strzał, ale górą okazał się golkiper przyjezdnych.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania świetną szansę na pierwszą bramkę dla GKS miał Łukasz Grzeszczyk, jednak kapitan tyszan po dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Grzybka, posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Zespoły na przerwę schodziły więc z bezbramkowym remisem.

Druga połowa doskonale mogła się rozpocząć dla "Trójkolorowych", jednak próbującego oddać strzał Marcina Radzewicza wyjściem z bramki powstrzymał Gerard Bieszczad. Tyszanie długo dążyli do zdobycia upragnionej bramki, aż w końcu ta sztuka udała im się w 84. minucie gry.

Po wrzutce z rzutu rożnego przez Radzewicza w pole karne gości, piłka ostatecznie trafiła na 20. metr, gdzie dobrze ustawiony Grzybek bez namysłu huknął na bramkę Bytovii. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i - mimo dobitki Grzeszczyka - już wcześniej całym obwodem minęła linię bramkową.

Bardzo ważna bramka młodego wychowanka tyskich klubów dająca ważne zwycięstwo, była jednocześnie jego premierową w pierwszym zespole GKS.

GKS Tychy - Drutex-Bytovia 1:0 (0:0)

1:0 - Grzybek 84’

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Widzów: 3519.

GKS Tychy: Florek - Grzybek, Boczek, Gancarczyk, Mańka (78’ Machovec) - Kowalski, Pruchnik, Zasavitchi  (56’ Mikołajewski ), Grzeszczyk, Radzewicz -  Świerczok (70’ Törnros).

Drutex-Bytovia:  Bieszczad - Wilczyński, Wróbel, K. Bąk (56’ Bielák) - Wilk, Poczobut, Mandrysz, Serafin, Wacławczyk (61’ González) - Klichowicz, J. Bąk (69’ Kamiński).