Wreszcie się udało!

5 kwi 2017 Udostępnij

Lewy obrońca Zagłębia Sosnowiec – Żarko Udovicić potwierdził, że na naukę nigdy nie jest za późno. "Żaro" mówi już prawie perfekcyjnie po Polsku, nawet pozwala sobie poprawiać wpisy na facebooku, jakby tego było mało, zdał – w Polsce – egzamin na prawo jazdy.

29-letni Serb bardzo szybko nauczył się mówić w naszym ojczystym języku, duża w tym zasługa Jovana Ninkovića i Matko Perdijića obecnie występującego w Polonii Bytom, którzy pomogli szybkiemu obrońcy odnaleźć się w szatni Zagłębia. 


Żarko Udovicić już od dłuższego czasu nie ma problemu w komunikacji, co więcej w komentarzach na portalach społecznościowych często poprawia innych błędy. Jednak nauka języka nie była największym wyzwaniem walecznego Serba. "Żaro" postanowił zdać w Polsce egzamin na prawo jazdy. 

Pierwsze cztery próby zakończyły się niepowodzeniem na egzaminie testowym. W szatni nie brakowało dowcipów na temat egzaminu. – Nie wiedziałem, że można trąbić na rowerzystę – denerwował się Udovicić. – Zresztą większość kolegów w szatni też nie wiedziało – dodał. 

– Będzie zdawał z 20 razy, co innego mówić po Polsku, a co innego rozwiązywać testy – pół żartem, pół serio mówili zawodnicy. 

Żarko nie poddał się i za 5 razem zdał testy i wyruszył na plac. – Przeszedłem przez łuk, ruszanie z ręcznego, choć przyznam się szczerze, że pierwszy raz byłem w takim aucie, strasznie szarpało jak poprosiłem o sprawdzenie – śmiał się Udovicić. – Trochę mnie zaskoczył pan z zadaniem pokazania pojemniku na płyn do spryskiwaczy i innych rzeczy, ale to była formalność – dodał. 

Na mieście zaczęły się problemy. – Usłyszałem, że mam zatrzymać się i zaparkować za drugą latarnią. Jechałem 50 na godzinę, a po chwili egzaminator zapytał się, czy go słucham i rozumiem. Cóż, nie wiedziałem co to jest latarnia –wspomina rozbawiony Serb. – Na szczęście wszystko poszło dobrze i zdałem – dodał. 

Gratulacje! Co prawda w Polsce jest ruch prawostronny, ale w związku z tym, że na boisku Żarko szaleje na lewej stronie, to życzymy udanych rajdów!  



ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.