Wrócili do gry

3 mar 2019 Udostępnij

W inauguracyjnej wiosennej kolejce kibice zobaczyli w sumie 16 bramek. W czołówce swoje mecze wygrały Raków, PGE FKS Stal oraz ŁKS.

Po 22. kolejce w czołówce nastąpiły przetasowania. Nowym wiceliderem została PGE FKS Stal Mielec. Tuż za ekipą Artura Skowronka znajduje się ŁKS Łódź. Na czele niezmiennie Raków Częstochowa. Na dole tabeli w strefie spadkowej Stomil Olsztyn, GKS Katowice i Garbarnia Kraków.

 

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 

 

Lider Fortuna 1 Ligi - Raków Częstochowa nie zwalnia tempa. Na inaugurację wiosny przed własną publicznością pokonał skromnie Chrobrego Głogów 1:0. Dla ekipy z Częstochowy był to 19 kolejny mecz w lidze bez porażki oraz 7 zwycięstwo z rzędu. Z kolei Chrobry Głogów przegrał 6 mecz z rzędu. Trwa także passa bez strzelonego gola w lidze i po 22. kolejce wynosi już 704 minuty.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE FKS Stal Mielec 0:2 

 

To były zabójcze 4 minuty w wykonaniu PGE FKS Stali Mielec. W spotkaniu z Podbeskidziem długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale to goście zadali skuteczne ciosy w 84. i 88. minucie meczu. Ekipa Artura Skowronka wygrała po raz 8 z rzędu w Fortuna 1 Lidze i została nowym wiceliderem. Tym samym podtrzymana została tradycja pomiędzy zespołami, że od 2 sezonów w 1 lidze zawsze wygrywają goście.

 

Bytovia Bytów - Warta Poznań 0:0 

 

Nie zobaczyliśmy goli w Bytowie, gdzie miejscowa Bytovia podzieliła się punktami z Wartą Poznań. Dla zespołu Adriana Stawskiego był to już 12 remis w lidze. „Czarnym Wilkom” nie udało się ponadto zwyciężyć w lidze od 13 spotkań. Warta Poznań nie straciła bramki w Fortuna 1 Lidze po raz pierwszy od 27 października, kiedy to pokonała w wyjazdowym spotkaniu GKS Katowice 0:2.

 

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:0 

 

Dzięki wygranej Stomil Olsztyn zrównał się punktami ze znajdującymi się w bezpiecznej strefie Wigrami Suwałki. Ponadto „Duma Warmii” podtrzymała domową serię nad GKS-em Tychy. Stomil nigdy nie przegrał bowiem z tyszanami jako gospodarz. GKS pozostaje z jednym wyjazdowym zwycięstwem na swoim koncie.

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnica 0:2

 

Chojniczanka przełamała złą passę wyjazdową w meczach z Puszczą Niepołomice. Zespół Macieja Bartoszka pokonał ekipę z Małopolski po raz pierwszy od 2013 roku. Chojniczanka przedłużyła serię meczów bez porażki w lidze do 3. Dla Puszczy Niepołomice to trzecia kolejna porażka w lidze. Co więcej „Żubry” nie pokonały bramkarza przeciwnika już od 270 minut.

 

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica 0:0

 

Nie zobaczyliśmy goli w starciu Sandecji Nowy Sącz z Bruk-Bet Termalicą. „Słonie” nie znalazły sposobu na najlepszą domową defensywę w lidze. Gracze z Nowego Sącza ostatni raz bramkę w lidze stracili 540 minut temu. Dla zespołu z Niecieczy to z kolei 7 mecz bez przegranej.

 

GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1

 

Nie udało się przerwać Odrze Opole wyjazdowej passy z GKS-em Jastrzębie. Był to 12 mecz ekipy z Oleskiej z przeciwko GKS-owi bez zwycięstwa. Podopieczni Mariusza Rumaka pozostają po 22. kolejce tylko z 1 wyjazdową wygraną w sezonie. Dzięki wygranej beniaminek awansował na 5 pozycję.

 

ŁKS Łódź - Garbrania Kraków 3:0 

 

W pojedynku beniaminków w Łodzi zdecydowanie lepszy okazał się ŁKS. Łodzianie trzykrotnie pokonywali Marcina Cabaja. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala to 14 mecz bez porażki w Fortuna 1 Lidze. Po wygranej ŁKS awansował na 3 miejsce w tabeli. Garbarnia pozostaje czerwoną latarnią ligi. Była to już 14 porażka „Młodych Lwów”.

 

Wigry Suwałki - GKS Katowice 2:0 

 

Dla Wigier był to już 2 mecz o punkty w 2019 roku. Tym razem jednak gracze z Suwałk kończą go w dobrych humorach i trzema punktami na koncie. Po zwycięstwie zespół Ariela Jakubowskiego przesunął się w tabeli na 13 pozycje. GieKSa pozostaje w strefie spadkowej, a strata katowiczan do bezpiecznych miejsc wynosi 5 punktów. 

 

Plan 23. kolejki Fortuna 1 Liga

 

PGE FKS Stal Mielec - ŁKS Łódź 8 marca, 18:00

Bytovia Bytów - Puszcza Niepołomice 9 marca, 16:00

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 9 marca, 16:00

Garbarnia Kraków - GKS Tychy 9 marca, 17:00

GKS Katowice - Raków Częstochowa 9 marca, 18:00

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 9 marca, 18:00

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 8 marca, 18:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wigry Suwałki 9 marca, 20:00

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 10 marca, 15:00

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.