Wisła strzela najwięcej, tylko dwa zwycięstwa Zagłębia

2 sty 2024 Udostępnij

W Fortuna 1 Lidze trwa zimowa przerwa w rozgrywkach. W dotychczas rozegranych meczach najwięcej goli strzeliła Wisła Kraków. Górnik Łęczna jako jedyny klub nie doznał natomiast porażki w meczu "u siebie".

Jedenaście zwycięstw GKS-u Tychy

Liderem Fortuna 1 Ligi jest Arka Gdynia, ale to zajmujący drugie miejsce w zestawieniu GKS Tychy ma na swoim koncie ma najwięcej odniesionych zwycięstw. Tyszanie mają tyle samo "oczek" co gdynianie (obie drużyny zgromadziły 34 punkty), ale Arka w rozgrywkach zanotowała dziesięć wygranych, a ekipa z Tychów triumfowała jedenaście razy. Piłkarze prowadzeni przez trenera Dariusz Banasika mieli najwięcej okazji do radości ze wszystkich ekip w Fortuna 1 Lidze. Po dzięsięć zwycięstw na swoim koncie ma wspominana Arka Gdynia oraz zajmujący trzecie miejsce w tabeli Motor Lublin. GKS Tychy na swoim stadionie wygrał siedmiokrotnie, a na wyjeździe triumfował cztery razy.

Najwięcej goli na koncie Wisły

W tabeli Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków zajmuje piąte miejsce. "Biała Gwiazda" do lidera traci trzy "oczka". Wisła jest jednak najskuteczniejszą ekipą w całej ligowej stawce. Drużyna ze stolicy Małopolski strzeliła 38 goli. Żaden inny zespół nawet nie zbliżył się do takiego wyniku. Drugi w tej klasyfikacji jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słonie" rywalom zaaplikowały 33 gole. Wisła sporo bramek strzela zwłaszcza na własnym stadionie, gdzie zdobyła ich 26. W meczach wyjazdowych krakowianie dołożyli dwanaście goli.

Górnik Łęczna bez porażki

W Fortuna 1 Lidze jest tylko jeden klub, który w tym sezonie w meczu "u siebie" nie doznał goryczy porażki. To Górnik Łęczna. Klub z Lubelszczyzny na swoim stadionie rozegrał osiem meczów. Trzy spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść, a pięć zremisował. W tabeli klub z Łęcznej zajmuje dziesiąte miejsce i do lidera traci siedem punktów. Górnik nie tylko nie przegrał ani razu na własnym stadionie, ale ma też najwięcej remisów z całej stawki. Piłkarze z Łęcznej podzielili się punktami dziewięć razy.

Marzenia o zwycięstwach

O wygranych marzą natomiast przede wszystkim w Sosnowcu. Miejscowe Zagłębie w tym sezonie wygrało tylko dwa razy: w 7. kolejce z Lechią Gdańsk (5:2) oraz w 8. kolejce 1:0 z GKS-em Katowice. Takie wyniki mają odzwierciedlenie w tabeli Fortuna 1 Ligi. Zagłębie zajmuje bowiem ostatnie miejsce i na swoim koncie ma tylko jedenaście punktów. Klub z Sosnowca zanotował także pięć remisów i poniósł dwanaście porażek - najwięcej ze wszystkich ekip w stawce. Trzykrotnie rywala pokonali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Górale" w tabeli wyprzedzają tylko Zagłębie Sosnowiec.

Defensywa do poprawy

Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach nad defensywą zdecydowanie muszą popracować przede wszystkim w Resovii Rzeszów i Chrobrym Głógów. Te dwie ekipy straciły po 32 gole. Rzeszowianie zajmują miejsce w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. Chrobry długo sklasyfikowany był na ostatnim miejscu, ale się nie poddał i aktualnie w tabeli jest czternasty. W tych klubach zanosi się na pracowitą przerwę w rozgrywkach.

Wyrównana stawka

Po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej czeka nas pasjonująca rywalizacja. W grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy jest kilka ekip. Arka Gdynia, lider Fortuna 1 Ligi, nad szóstą w tabeli Odrą Opole ma tylko trzy punkty przewagi. To mówi samo za siebie, jak emocjonująca jest walka o awans. O ile ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec nieco odstaje od stawki, to spadkiem zagrożonych jest kilka ekip. Do bezpiecznej pozycji w tabeli Resovia Rzeszów traci tylko dwa "oczka".

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.