Wisła Kraków rozpoczyna europejską przygodę

11 lip 2024 Udostępnij
Fot. 400mm.pl

Dzięki triumfowi w rozgrywkach Pucharu Polski Wisła Kraków wywalczyła sobie możliwość gry w europejskich pucharach. "Biała Gwiazda" zmagania na międzynarodowej arenie rozpocznie już w najbliższy czwartek.

Wisłę Kraków czeka długa droga, aby zagrać w fazie grupowej Ligi Europy. By tak się stało, przedstawiciel Betclic 1 Ligi będzie musiał pokonać rywali w czterech rundach eliminacji.

W pierwszej rundzie "Biała Gwiazda" rywalizować będzie z kosowskim KF Llapi Podujevo. Jeżeli piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala ograją rywala, to następnie w dwumeczu zmierzą się z Rapidem Wiedeń. Najbliższy przeciwnik Wisły w minionym sezonie został wicemistrzem Kosowa.

Wisła Kraków pod okiem nowego trenera - Kazimierza Moskala - przygotowuje się do nowego sezonu Betclic 1 Ligi, jak i europejskich rozgrywek. W klubie doszło do wielu zmian - nie tylko na pozycji szkoleniowca czy dyrektora sportowego. Barw Wisły w nowym sezonie Betclic 1 Ligi nie będą już reprezentować David Junca, Dejvi Bregu, Eneko Satrustegui, Vullnet Basha (od 1 lipca 2024 roku będzie pełnił obowiązki dyrektora sportowego Wisły Kraków), Miki Villar, Michał Żyro, Billel Omrani, Szymon Sobczak i Alvaro Raton. Drużyna z Krakowa jak na razie pozyskała Rafała Mikulca, Oliviera Sukiennickiego i Giannisa Kiakosa.

Tuż przed startem europejskich rozgrywek na "Białą Gwiazdę" spadł cios w postaci kontuzji Kacpra Dudy. - Pomocnik doznał stłuczenia nerki, którego nabawił się podczas treningu. Wstępna diagnoza zakłada przerwę 6-8 tygodni - informował klub ze stolicy Małopolski.

Pierwsze spotkanie Wisły z KF Llapi Podujevo zostanie rozegrane w najbliższy czwartek, 11 lipca. Początek meczu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie o godzinie 20:30. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 18 lipca o godzinie 16:30 w Prisztinie. W przypadku odpadnięcia ze ścieżki eliminacji do Ligi Europy, drużyna z Krakowa zagra w kolejnej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.