Wigry znowu zwycięskie

12 mar 2017 Udostępnij

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowały Wigry Suwałki. Tym razem trzy punkty zawodnicy Dominika Nowaka wywieźli z Puław. Zwycięską bramkę dla gości w 70 minucie zdobył Mateusz Radecki.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem gry w środku polu z przewagą po stronie drużyny przyjezdnej. pomiędzy 6, a 8.minutą meczu Wiślacy mieli aż 4 rzuty rożne pod bramką rywali ale żadnego nie udało się zamienić na bramkę.

Niewiele brakowało a przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, beniaminek schodziłby do szatni ze straconą bramką. W 44. minucie po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Wigier. Do piłki podszedł Damian Kądzior, ale jego strzał skutecznie zatrzymał Andrzej Witan, a dobitka Adriana Karankiewicza okazała się niecelna.

W drugiej połowie Wigry jeszcze mocniej podkręciły tempo i gospodarze bardzo rzadko meldowali się pod bramką bronioną przez Hieronima Zocha. W puławskiej bramce dwoił się i troił Andrzej Witan. Jednak przyjezdni ostatecznie znaleźli na niego sposób. W 70. minucie piłkę wrzuconą w pole karne głową do bramki skierował Mateusz Radecki i na 20 minut przed końcem meczu wiślacy przegrywali 0:1.

Zawodnicy Wisły walczyli do końca aby zdobyć bramkę dającą remis w spotkaniu. Wigry nie dały jednak wydrzeć jednobramkowego prowadzenia.

Wisła Puławy - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

0:1 Radecki 70'

Żółte kartki: Patejuk, Żemło (Wisła) oraz Cverna, Wroński (Wigry).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 1221.

Wisła: Witan - Sedlewski, Żemło, Pielach, Hiszpański, Smektała (74' Pożak), Maksymiuk, Kolehmainen, Cierpka (73' Szczotka), Patejuk, Idzik.

Wigry: Zoch - Bucholc, Wichtowski, Cverna, Adu Kwame, Kądzior, Karankiewicz, Gąska (44' Wroński), Radecki (90' Augustyniak), Kozak (90+2' Ryczkowski), Zapolnik.