Wierny kibic sponsorem Bytovii Bytów

17 sty 2019 Udostępnij

Pan Stanisław Cybulski jest kibicem Bytovii od 40 lat. Kiedy klub potrzebował latem pomocy, to było jasne, że pan Stanisław ją okaże. W końcu takich fanatyków jak on jest naprawdę niewielu.

Pochodzi ze Skwieraw. 50 lat temu przeprowadził się do Bytowa. Prowadzi od wielu lat Zakład Elektromechaniczny, który obecnie mieści się w Bytowie na ul. Styp-Rekowskiego 22a. I przede wszystkim jest kibicem Bytovii. I to od lat 80. minionego wieku. – Szczerze mówiąc na początku nie interesowałem się piłką nożną. Trzeba było pracować, zarabiać na życie. W Rogach niedaleko Skarszew mieliśmy później jednak drużynę. Potem naprawdę stałem się wielkim kibicem futbolu – mówi pan Stanisław Cybulski.

 

– Był moment, że nie opuściłem żadnego meczu Bytovii. Mieliśmy grupkę, z którą jeździliśmy na każdy wyjazd. Były one dość blisko, więc nie był to aż taki problem jak teraz – opowiada. Dzisiaj pan Stanisław sam zachęca kolegów do przychodzenia na mecze. – Mam takiego znajomego, który grał wiele lat w piłkę w różnych klubach. Później odciął się od futbolu. W końcu wziąłem go na mecz „Czarnych Wilków” i nawet zapłaciłem za bilet. A dzisiaj? Sam już kupuje karnet – śmieje się pan Cybulski. – A kiedy praca mu nie pozwala, to od razu dzwoni po meczu: jaki wynik, jak grali? – dodaje z uśmiechem.

 

Na pytanie o najbardziej pamiętny dla niego mecz Bytovii długo się nie zastanawia. – Mecz w Czarnem –rozpoczyna opowieść. – Graliśmy wtedy z Czarnymi o awans, mogliśmy wejść do barażów. Chyba pół Bytowa tam pojechało. Ale tam nas przegraliśmy 0:2 – wspomina. – Pamiętny był również mecz z Prime Food Brdą Przechlewo, w tym samym sezonie. Fatalne błędy popełnił jednak bramkarz… No i wiadomo, Wisła Kraków. To coś oczywistego, każdy żył tym meczem – mówi.

 

Pana Stanisława do dzisiaj możemy spotkać na trybunach stadionu w Bytowie. Jest na każdym meczu. Co więcej, cały czas śledzi to, co dzieje się wokół klubu. Nie przegapi żadnej informacji na stronie internetowej klubu. – Można powiedzieć, że zawsze lubiłem media. Co ciekawe, jako jeden z pierwszych załatwiłem sobie w Bytowie kamerę. Mam nagrany chrzest mojego dziecka. Nie było to takie łatwe, bo księża byli sceptycznie do tego nastawieni, bo nie wiedzieli w ogóle o co chodzi – śmieje się pan Stanisław.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.