Ważna wygrana Chojniczanki!

29 maj 2017 Udostępnij

Po bardzo dobrym i dynamicznym spotkaniu, Chojniczanka wywiozła z Suwałk bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki wygranej piłkarze z Chojnic nadal liczą się w walce o ekstraklasę. Dla zespołu Dominika Nowaka to już trzecia porażka z rzędu.

Pierwsza groźna akcja meczu należała do gospodarzy. Po stracie piłki przez Lisowskiego groźnie uderzał Kądzior, ale minimalnie obok bramki. W 12. minucie świetną okazję miał Ryczkowski, jednak nie trafił w światło bramki.

W 13. minucie Podleśny sfaulował w polu karnym Mikołajczaka, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Zawistowski. W 21. minucie „Zawias” kapitalnie huknął z rzutu wolnego i goście prowadzili już dwoma bramkami. W 37. minucie dobrą interwencją po strzale Zapolnika popisał się Budziłek.

Druga połowa zaczęła się od gola kontaktowego dla Wigier. Gąska zagrał do Kądziora, a ten trafił do bramki Chojniczanki. Jednak goście szybko strzelili trzeciego gola. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Grzelak i w 49. minucie było już 1:3. W 53. minucie uderzenie Kądziora w świetnym stylu obronił golkiper Chojny.

W 73. minucie gola mógł zdobyć Bogusz, ale przeniósł piłkę nad bramką. Na cztery minuty przed końcem drugiego gola dla Wigier zdobył Zapolnik. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale Chojniczanka umiejętnie się broniła i wywiozła cenne zwycięstwo.