Ważna wygrana Chojniczanki!

29 maj 2017 Udostępnij

Po bardzo dobrym i dynamicznym spotkaniu, Chojniczanka wywiozła z Suwałk bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki wygranej piłkarze z Chojnic nadal liczą się w walce o ekstraklasę. Dla zespołu Dominika Nowaka to już trzecia porażka z rzędu.

Pierwsza groźna akcja meczu należała do gospodarzy. Po stracie piłki przez Lisowskiego groźnie uderzał Kądzior, ale minimalnie obok bramki. W 12. minucie świetną okazję miał Ryczkowski, jednak nie trafił w światło bramki.

 

W 13. minucie Podleśny sfaulował w polu karnym Mikołajczaka, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Zawistowski. W 21. minucie „Zawias” kapitalnie huknął z rzutu wolnego i goście prowadzili już dwoma bramkami. W 37. minucie dobrą interwencją po strzale Zapolnika popisał się Budziłek.

 

Druga połowa zaczęła się od gola kontaktowego dla Wigier. Gąska zagrał do Kądziora, a ten trafił do bramki Chojniczanki. Jednak goście szybko strzelili trzeciego gola. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Grzelak i w 49. minucie było już 1:3. W 53. minucie uderzenie Kądziora w świetnym stylu obronił golkiper Chojny.

 

W 73. minucie gola mógł zdobyć Bogusz, ale przeniósł piłkę nad bramką. Na cztery minuty przed końcem drugiego gola dla Wigier zdobył Zapolnik. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale Chojniczanka umiejętnie się broniła i wywiozła cenne zwycięstwo.

 

SKRÓT SPOTKANIA

 

 

0:1 Zawistowski 13′

 

0:2 Zawistowski 21′

 

1:2 Kądzior 46′

 

1:3 Grzelak 49′

 

2:3 Zapolnik 86′

 

Żółte kartki: Baranowski, Bucholc, Karankiewicz, Santana, Adamek – Gierszewski, Grzelak, Mikołajczak, Lisowski.

 

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

 

Wigry: Podleśny – Bucholc, Baranowski (46’ Gąska), Cverna, Bogusz – Kądzior, Radecki, Karankiewicz, Santana (69’ Wroński), Ryczkowski (57’ Adamek) – Zapolnik.

 

Chojniczanka: Budziłek – Kosakiewicz, Lisowski, Biernat, Pietruszka – Biskup (57’ Niedziela), Zawistowski, Grzelak (88’ Kieruzel), Rybski (79’ Chvedukas), Gierszewski – Mikołajczak.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.