W Mielcu zaczęli od testów

26 cze 2017 Udostępnij

Dzisiaj rankiem na pierwszych treningach przed sezonem 2017/2018 stawili się piłkarze FKS Stal Mielec.

W zajęciach wzięło udział 24 zawodników, w tym testowani pomocnik Edgar Bernhardt i obrońca Igor Shumilov, a także młodzi piłkarze z Akademii Stali Konrad Misztal i Rafał Drożdżal.

 

– Było spotkanie ze sztabem trenerskim, poznanie nowych zawodników i zaczęliśmy od testów. Wyniki sztab przeanalizuje by perfekcyjnie rozpisać okres przygotowawczy – tak o pierwszych chwilach nowego okresu przygotowawczego mówi Przemysław Lech. Stalowcy jednak też dostali od sztabu zadania do zrealizowania w czasie urlopów.

 

– Ciężko pracowaliśmy, były monitorowane zajęcia, rozpiski. Zaczęliśmy badania motorycznymi, jedziemy w cyklu dwa treningi dziennie – komunikuje trener Zbigniew Smółka.

 

W Mielcu stawili się w komplecie wszyscy nowi zawodnicy: Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk, Szymon Przystalski, Tomasz Swędrowski, Niklas Zulciak. - Robi wrażenie stadion, cała otoczka. Jest to coś innego i nowe wyzwanie. Trenera Smółkę znam, wiem czego się mogę spodziewać, ale ciekawie się to zapowiada.  Byłem na kilku meczach Stali,  wiem, że to jest dobra drużyna. Będziemy walczyć jak w poprzedniej rundzie o najwyższe cele - komentuje Waldemar Gancarczyk. Nowych twarzy powinno być w Mielcu jeszcze więcej. - Brama do klubu cały czas będzie otwarta, zawodnicy będą dojeżdżali, wyjeżdżali. Sytuacja kadrowa jest już dobra. Jest wielu zawodników młodych, perspektywicznych. Tak zamierzamy budować ten klub, kadrę. To zawodnicy ambitni, stosunkowo młodzi. Potrzebujemy jeszcze kilku doświadczonych, nad tym ciężko pracujemy. Mam nadzieję, że nie będziemy gorsi niż w ostatnim sezonie i optymistycznie przygotowujemy się do sezonu 2017/2018, który będzie jeszcze trudniejszy niż poprzedni - komentuje Zbigniew Smółka.Stal trenować będzie przede wszystkim na swoich obiektach. Pierwszy sparing rozegra 1 lipca w Woli Chorzelowskiej z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, na boisku Hotelu Rado o 11:00. Planowane jest także krótkie zgrupowanie, prawdopodobnie na Mazowszu, przed meczem 1. rundy Pucharu Polski z Wartą Poznań bądź KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (22 lub 23 lipca).

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.