W Mielcu będzie podgrzewanie boiska!

26 mar 2018 Udostępnij

Wspólna inwestycja samorządów. Ponad dwa miliony złotych na budowę podgrzewania płyty boiska Stadionu Miejskiego w Mielcu, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszoligowa FKS Stal Mielec.

Wspólna inwestycja samorządów. Ponad dwa miliony złotych na budowę podgrzewania płyty boiska Stadionu Miejskiego w Mielcu, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszoligowa FKS Stal Mielec.

Miasto Mielec i Powiat Mielecki wspólnie wybudują instalację podgrzewania płyty mieleckiego boiska. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas konferencji prasowej w niedzielę,  25 marca na Stadionie Miejskim w Mielcu. W briefingu wzięli udział Fryderyk Kapinos – pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, Zbigniew Tymuła – starosta mielecki oraz europoseł Tomasz Poręba.

 

– Przy wsparciu Ministerstwa Sportu, zaangażowaniu miasta i powiatu, w najbliższych miesiącach rozpocznie się inwestycja strategiczna z punktu widzenia dalszego rozwoju Klubu FKS Stal Mielec. Jest podjęta decyzja o zmodernizowaniu głównej płyty mieleckiego stadionu tak aby była ona podgrzewana. Ta decyzja zapadła. Stal Mielec i miasto Mielec będzie miało podgrzewaną płytę w najbliższych miesiącach – powiedział europoseł Poręba.

 

W ciągu kilkunastu najbliższych tygodni rozstrzygnie się kwestia awansu FKS Stali Mielec do najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce. Taki scenariusz, na który liczą mieszkańcy Mielca i regionu, niesie ze sobą wymagania licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej stawiane obiektom ekstraklasowym. Jednym  z nich jest podgrzewana murawa boiska. Dlatego władze Mielca, jako właściciel obiektu przy ul. Solskiego postanowiły przygotować się do inwestycji, która umożliwi prowadzenie rozgrywek piłkarskich w okresie niskich temperatur i ograniczonej wegetacji trawy.

 

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa istniejącego przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej, budowa węzła na potrzeby podgrzewania murawy i instalacja grzewcza na murawie boiska. Prace obejmują w pełni automatyczną pracę systemu ogrzewania murawy boiska. W związku z planowanymi robotami, konieczna będzie również wymiana istniejącej murawy. Planowane prace nie zmieniają funkcji i wysokości posadowienia istniejących obiektów budowlanych.

 

Miasto Mielec ubiega się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację tej inwestycji. Wniosek o udzielenie takiego wsparcia został złożony w ramach programu wieloletniego pn. „Program Rozwoju Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu” 14 marca br.

 

– Stal Mielec może być przykładem dla innych jak można budować poważny wynik sportowy przy współpracy samorządu, polityków, działaczy sportowych, władz Klubu, tak abyśmy w najbliższych miesiącach świętowali tutaj duże sportowe sukcesy. Chcę podziękować staroście i prezydentowi za współpracę. Panowie błyskawicznie porozumieli się w sprawie tej inwestycji – dodawał europoseł.

 

– Do tej inwestycji jesteśmy jako miasto przygotowani. Wniosek do Ministerstwa został złożony, mamy deklarację, że dostaniemy dofinansowanie. Jest także deklaracja starosty o finansowanie z powiatu. Ważna jest współpraca samorządu miejskiego i powiatowego. 9 marca obiecaliśmy sobie deklarację, którą dzisiaj podpisujemy. Cieszę się, że klub sportowy odnotowuje sukcesy. Jako miasto liczymy, że Stal już niedługo wejdzie do ekstraklasy – przekazał pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

 

– Kiedyś na sesji Rady Miejskiej złożyłem deklarację, że Starosta i Rada Powiatu Mieleckiego jest otwarta na współpracę. Do tej pory miasto dokładało do inwestycji powiatowych, dzisiaj będzie to wspólna inwestycja, przy wsparciu Ministerstwa Sportu, na naszym pięknie stadionie. Życzymy awansu Stali do ekstraklasy. Razem można zdziałać bardzo wiele. Dzisiejsze porozumienie będzie początkiem naszej współpracy – komentował starosta mielecki Zbigniew Tymuła.

 

Koszty inwestycji wykaże przetarg na roboty budowlane. Plan zakłada pozyskanie dofinansowania w wysokości 50 procent z Ministerstwa Sportu i Turystyki, po 25 procent kosztów mają pokryć samorząd miejski i powiatowy z Mielca. Zamiary inwestycyjne wskazują, że instalacja systemu podgrzewania murawy będzie realizowana latem. Szacowany koszt to około 2 miliony złotych.

 

">

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.