Udany powrót Górnika do domu

6 sie 2017 Udostępnij

Górnik wrócił po roku gry na obiekcie w Lublinie. Gospodarze sprawili sobie duży prezent, gdyż wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Dariusza Banasika. Sosnowiczanie próbowali szybkich akcji skrzydłami i dośrodkowań w pole karne, jednak brakowało klarownych sytuacji. Zawodnicy Zagłębia szukali "otwarcia" meczu, dlatego też kibice widzieli kilka prób strzałów z dystansu w wykonaniu Tomasza Nowaka, Adama Banasiaka, czy Sebastiana Milewskiego, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. 


Na początku drugiej połowy obraz gry nie zmienił się, Jednak w 55. minucie Konrad Wrzesiński wybił z rytmu wpadającego w pole karnego zawodnika gospodarzy. Sędzia nie zawahała się i wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Patryk Szysz. Ten piłkarz stał się bohaterem Górnika, gdyż w 67. minucie świetnie znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i podwyższył na 2:0. 

Zagłębiacy rzucili się do odrabiania strat, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Sergiusza Prusaka. Bramka kontaktowa dla gości wpadła z rzutu karnego w 85. minucie.  W polu karnym faulowany był Konrad Wrzesiński, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Chwilę później powinno być 2:2, po wrzutce w pole karne, głową uderzył Rafał Makowski, dobitki próbował Szymon Lewicki, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy, który zapewnił wygraną 2:1. 

 


1:0 Szysz 55' k.

2:0 Szysz 67'

2:1 Nowak 85' k.

 

Żółte kartki: Christovao, Makowski - Szerszeń.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).  

Górnik: Prusak - Kosznik, Sasin, Suchanek (90' Szerszeń), Szysz (90' Jaroszyński), Bonin (79' Szczerba), Kasperkiewicz, Szewczyk, Wiech, Pisarczuk, Makowski. 

Zagłębie: Kudła - Wrzesiński, Jędrych, Najemski, Udovicić (71' Christovao) - Milewski (71' Sulewski), Nowak - Nawotka, Łuczak (82' Makowski), Banasiak - Lewicki.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.