Trzy wzmocnienia Górali

5 lip 2017 Udostępnij

Trzech wzmocnień dokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z klubem kontrakty podpisali: bramkarz Rafał Leszczyński, obrońca Kamil Wiktorski i pomocnik Szymon Sobczak.

W minionym sezonie Rafał Leszczyński występował w TSP na zasadzie wypożyczenia z gliwickiego Piasta. Teraz jednak ten 25-letni golkiper przenosi się do Podbeskidzia na zasadzie transferu definitywnego! Ostoja defensywy i bezsprzecznie jeden z najważniejszych piłkarzy Podbeskidzia w minionym sezonie - tak jeszcze niedawno podsumowując sezon pisaliśmy o Rafale. Rozegrał w nim 32 mecze, tylko na moment oddając miejsce w składzie zawodnikowi młodzieżowemu i zachował aż 11 czystych kont. Nie raz, nie dwa ratował Górali w najcięższych opresjach, dzięki czemu na konto naszego zespołu wpadały cenne punkty. Wielokrotnie wybierany był w minionym sezonie do "jedenastek kolejki" m.in w "Sporcie" czy tygodniku "Piłka Nożna". Rafał, choć w Bielsku-Białej jest zaledwie rok niemal z miejsca, dzięki swej świetnej grze stał się ulubieńcem trybun. Miało to swoje potwierdzenie w wynikach głosowania na najlepszego zawodnika sezonu. Rafał był bezkonkurencyjny i zdecydowanie pokonał resztę stawki. Leszczyński podpisał związał się z Góralami trzyletnią umową.

 

Wiktorski w minionym sezonie zaliczył 25 występów (liga i krajowy puchar) dla Zagłębia Sosnowiec, gdzie był podstawowym graczem. Zagrał m.in. w obydwu potyczkach sosnowiczan z Podbeskidziem, choć w pierwszym starciu w Bielsku-Białej na boisku pojawił się dopiero w 90 minucie. Teraz okazji do rozegrania większej ilości minut przy Rychlińskiego będzie mieć zapewne zdecydowanie więcej. 
Kamil pierwsze kroki w piłce stawiał w Zawiszy Bydgoszcz skąd jako junior przeniósł się w sezonie 2009/10 do 54-krotnego Mistrza Szkocji Glasgow Rangers. Tam występował w zespołach młodzieżowych przez 3 i pół roku po czym wrócił do Polski. Zanim trafił do Zagłębia występował jeszcze w Dolcanie Ząbki i Legionovii Legionowo. Nominalną pozycją Wiktorskiego jest środek defensywy. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Sobczak w minionym sezonie występował w barwach Stali Mielec, gdzie wyróżnił się z pierwszoligowej stawki. W 34 meczach (wliczając w to zarówno ligę jak i puchar) ten 24 latek zaliczył 8 trafień, co mocno przyczyniło się do naprawdę niezłych wyników Stali. 
Piłkarską drogę Szymon zaczynał w Krakowie, gdzie szkolił się w zespołach juniorskich Wisły, po czym przeniósł się do Zabrza. Tam w Górniku poza występami w zespołach młodzieżowych zadebiutował też w Ekstraklasie i to w wieku zaledwie 18 lat. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 5 razy i zdecydowanie większe doświadczenie zebrał na jej zapleczu, gdzie występował przez kilka sezonów w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Energetyka ROW Rybnik, MKS-u Kluczbork oraz wspomnianego już zespołu z Mielca. Łącznie w 1 Lidze Sobczak zaliczył 76 spotkań i zdobył 10 bramek. 
Nowy pomocnik TSP przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Mielec i podpisał dwuletnią umowę. 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.