Trzy punkty zostały w Grudziądzu!

16 mar 2017 Udostępnij

Olimpia Grudziądz wygrała ze Zniczem Pruszków 1:0, po golu Jakuba Łukowskiego w końcówce spotkania! Losy spotkania pięknym uderzeniem rozstrzygnął Jakub Łukowski.

Od początku spotkania to Biało–Zieloni starali się szybko strzelić gola. Bardzo widoczni od pierwszej minuty byli Marcin Kaczmarek oraz Damian Michalik. Olimpia miała wiele dośrodkowań, czy to po stałych fragmentach, czy w trakcie trwania gry, ale nie przynosiło to dobrych skutków.

Strzałów z dystansu próbowali Marcin Smoliński, który uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości oraz Marcin Kaczmarek próbujący strzału z nożyc. Ten strzał poleciał minimalnie ponad poprzeczkę. Goście stworzyli sobie jedną groźną sytuację i udało im się nawet zdobyć gola, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Do przerwy pozostało 0:0.

Gdy sędzia odgwizdał rozpoczęcie drugiej połowy, do ataku znów ruszyła Olimpia. Po kilku minutach trwania drugiej części spotkania, trener Jacek Paszulewicz zdecydował się dać szansę Wesllemowi Monteiro, który zmienił Damiana Michalika. Karol Angielski miał w tym meczu mnóstwo okazji, ale brakowało albo celności, albo szczęścia.

Również wprowadzony Wesllem sprawiał wiele kłopotów obrońcom oraz bramkarzowi gości. Bardzo groźnie po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka uderzył głową, ale udało się to wybronić Piotrowi Misztalowi, a w następnej akcji po znakomitym dryblingu, z około 17 metrów uderzył w słupek.

Prowadzenie gospodarzom w 81. minucie dał Jakub Łukowski oddając piękny strzał z dystansu i pokonując bramkarza Znicza, który nawet nie interweniował.  To pierwszy gol tego zawodika dla Biało-Zielonych!

Po strzelonej bramce goście starali się odrobić straty ale bezskutecznie. W końcówce doskonałą okazję miał jeszcze "Anglik", ale tym razem "zaplątał" się o własne nogi. Zawodnicy trenera Paszulewicza utrzymali wynik do końca i trzy punkty pozostały w Grudziądzu.

Olimpia Grudziądz 1-0 Znicz Pruszków

1:0 Jakub Łukowski 81'

Żółte kartki: Marcin Woźniak, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski, Lukas Klemenz - Andrzej Niewulis.

Sędziował: Marek Opaliński (Lubin).

Widzów: 1550.

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel, Adrian Bielawski (79' Damian Ciechanowski), Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak – Damian Michalik (54' Antonio Wesslem), Kamil Kurowski, Marcin Smoliński (71' Jakub Łukowski), Karol Angielski, Marcin Kaczmarek, Daniel Feruga.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal, Andrzej Niewulis (84' Karol Podliński), Grzegorz Janiszewski, Damian Jakubik, Maksymilian Banaszewski (67' Mateusz Długołęcki), Maciej Machalski (46' Krzyszto Kopciński), Patryk Kubicki, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz, Aleksander Jagiełło, Adrian Paluchowski.