Trwają przygotowania do nowego sezonu Betclic 1 Ligi

8 lip 2024 Udostępnij
Fot. 400mm.pl

Piłkarze w Betclic 1 Lidze pod okiem swoich sztabów szkoleniowych intensywnie przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu. Zespoły rozgrywają sparingi, zawodnicy zmieniają kluby, a na ławkach trenerskich dochodzi do roszad szkoleniowców. To bardzo intensywny okres.

Gorące lato

W Betclic 1 Lidze bardzo gorący okres. I nie chodzi o temperaturę za oknem, a o wszystko to, co dzieje się w poszczególnych drużynach. Wszyscy zawodnicy w pocie czoła przygotowują się do nowego sezonu. Niektóre zespoły mają już za sobą obozy przygotowawcze, inne są w ich trakcie, a jeszcze inne do rozgrywek przygotowują się na własnych obiektach. Szkoleniowcy formę piłkarzy sprawdzają w meczach sparingowych. Skoro już o zawodnikach mowa, to dla nich to nie tylko czas wytężonych treningów, ale i odpowiedni okres na zmianę klubów. Lato to czas gorących transferów. Poszczególni zawodnicy albo decydują się na zmianę pracodawcy, albo też przedłużają umowy w klubach, których barwy reprezentowali do tej pory.

Aktualnie gorący okres trwa nie tylko za oknem i na boisku treningowym, u zawodników, ale i w klubowych gabinetach. Jak już wspominaliśmy, to czas na transfery, ale i nie tylko. Są też bowiem kluby, które zdecydowały się na zmiany na ławce trenerskiej. Takich było sporo. Sporo dzieje się u beniaminków, które muszą przygotować kadrę na wyższą ligę niż w poprzednim sezonie. W Betclic 1 Lidze będzie występować też trzech spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy. Tam również dochodzi do ogromnych zmian w kadrach. Mimo że zespoły na boisku na tę chwilę nie walczą o ligowe punkty, to emocji w tym gorącym okresie na pewno nie brakuje.

W sparingach szlifują umiejętności

Wszyscy mają już za sobą pierwsze mecze sparingowe, gdzie wykuwana jest forma na nieuchronnie zbliżający się nowy sezon. W tych starciach kontrolnych nie brakuje ciekawych wyników. Arka Gdynia np. w jednym z meczów pewnie wygrała wicemistrzem Irlandii Północnej (5:2). Drużyna z Niecieczy za sobą ma już dwa obozy przygotowawcze, ale w czterech meczach kontrolnych nie pokonała jeszcze rywala. Cztery spotkania kontrolne ma za sobą Górnik Łęczna. Co ciekawe, w jednym z nich zespół z Lubelszczyzny przegrał 1:6 z Koroną Kielce. ŁKS, a więc zespół, który niedawno rywalizował w PKO BP Ekstraklasie, mierzył się z Wieczystą Kraków i Stalą Mielec. Pierwszy mecz przegrał (1:3), ale w drugim odniósł zwycięstwo (3:1). Cztery mecze kontrolne, trzy zakończone porażkami, a jeden remisem, ma za sobą Odra Opole. Swoje potyczki sparingowe przegrywają też beniaminkowie, jak np. Pogoń Siedlce czy Stal Stalowa Wola. Trzech porażek w trzech spotkaniach doznał też Ruch Chorzów, a więc inny ze spadkowiczów. Jak na razie dwa mecze testowe rozegrała Wisła Kraków: pierwsze spotkanie z Puszczą Niepołomice przegrała 0:1, a w drugim meczu pokonała 3:0 Hutnika Kraków. Jak więc widać, praca wre. Wyniki niekoniecznie muszą odzwierciedlać aktualną formę poszczególnych ekip. To wszystko zweryfikuje dopiero nowy sezon Betclic 1 Ligi.

Nie brakuje ciekawych transferów

Czym byłby letni okres przygotowawczy bez transferów. Tych zdecydowanie nie brakuje. Niektóre z zespołów totalnie przemeblowują swoje kadry. Z Warty Poznań, a więc kolejnego ze spadkowiczów, odeszło już ponad piętnastu zawodników. Spore zmiany także w Górniku Łęczna, Polonii Warszawa, Wiśle Płock, ŁKS-ie, Arce Gdynia, Wiśle Kraków czy Ruchu Chorzów. Trenerzy starają się skompletować jak najsilniejsze zespoły. Miedź Legnica pozyskała dwóch zawodników, którzy niedawno grali w ekstraklasowej Koronie Kielce. Stal Stalowa Wola, a więc jeden z beniaminków, zdecydowanie stawia na młodość i pozyskuje zawodników, którzy wydają się być głodni gry. Co ciekawe, inny z beniaminków - Kotwica Kołobrzeg - jeszcze nie poinformowała o nowych piłkarzach w swoim zespole. Wszystkie informacje o transferach przychodzących i wychodzących w Betclic 1 Lidze można śledzić w naszym specjalnych cyklu "Transferowa giełda".

Zmiany na ławkach trenerskich

Do nowego sezonu Betclic 1 Ligi aż sześć drużyn przystąpi z nowymi szkoleniowcami na ławce trenerskiej. Co ciekawe, trenerów zmieniło aż dwóch z trzech spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy. Na roszadę na tym stanowisku nie zdecydował natomiast żaden z beniaminków. Jak takie zmiany wpłyną na formę zespołów? Na razie to jedna wielka niewiadoma. Wszystko zweryfikuje nowy sezon. Kibice z uwagą na pewno będą śledzić poczynania Wisły Kraków, która będzie reprezentować nasz kraj w europejskich pucharach. Szkoleniowcem "Białej Gwiazdy" został doskonale znany wśród pierwszoligowych kibiców Kazimierz Moskal. Więcej o zmianach na ławkach trenerskich przeczytać można TUTAJ.

Wyczekiwanie na nowy sezon

Do rozpoczęcia nowego sezonu nie zostało już dużo czasu. Dla zawodników to teraz decydujący czas, aby wypracować odpowiednią formę. Pierwsza kolejka sezonu 2024/2025 Betclic 1 Ligi odbędzie się w dniach 19-22 lipca. Do wielkich piłkarskich emocji już więc mniej niż dwa tygodnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.