Trudny sprawdzian Rakowa

12 sie 2017 Udostępnij

W sobotę czerwono-niebiescy, w 3. kolejce Nice 1 Ligi, zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania o godzinie 17.30.

Raków udanie rozpoczął sezon na zapleczu Ekstraklasy. Najpierw zremisował z bardzo mocną Miedzią Legnica, a następnie pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice 3:2. Postawa podopiecznych trenera Marka Papszuna może podobać się kibicom. RKS mimo tego, że jest beniaminkiem nadal gra swoim stylem i do każdego rywala podchodzi bez kompleksów.

 

- Nie ważne, gdzie pojedziemy i z kim się mierzymy, to cały czas będziemy grać według naszego stylu, który jak widać nie jest wygodny dla rywali - mówił po meczu w Niepołomicach Rafał Figiel. Kapitan Rakowa w tamtym spotkaniu zaliczył dwie asysty. Równie dobrze zaprezentował się Jose Embalo. Napastnik z Portugalii na swoim koncie ma już dwa trafienia. Kolejne dołożył Andrzej Niewulis, który podobnie jak Embalo wzmocnił Raków przed startem rozgrywek. Widać więc, że nowi piłkarze szybko zaadaptowali się na Limanowskiego i stanowią bardzo ważne ogniwa. Kurs w Fortunie, że w sobotę padną dokładnie trzy bramki wynosi 3.85.  

 

W dzisiejszym starciu częstochowianie będą musieli ponownie zaprezentować wysoki poziom gry. Rywal beniaminka to jeden z pretendentów do awansu. Dodatkowo Chojniczanka ma za sobą udane dwa spotkania. Najpierw w lidze ograła Stomil Olsztyn 3:0, a kilka dni później w Pucharze Polski w takim samym stosunku bramek pokonała GKS Bełchatów. Podopieczni Krzysztofa Bredego "złapali wiatr w żagle" i na Limanowskiego będą się bić o pełną pulę. 

 

Historia pojedynków obu drużyn nie jest zbyt długa. Do tej pory Raków z MKS-em mierzył się sześciokrotnie, a bilans korzystny jest dla gości. Ekipa z Chojnic dwukrotnie wygrywała, trzy raz padł remis, a raz górą był Raków. W ostatnim starciu, które miało miejsce wiosną 2013 roku na Limanowskiego wygrała Chojniczanka 2:1. Gola dla naszego zespołu zdobył Joshua Balogun. Kurs w Fortunie na wygraną gości 1:2 wynosi 8.4.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.