Tomasz Tułacz najdłużej pracującym trenerem w Polsce

14 mar 2019 Udostępnij

Tomasz Tułacz został najdłużej pracującym trenerem w Polsce na szczeblu centralnym. Szkoleniowiec Puszczy Niepołomice w czwartek zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z Miedzią Legnica.

49-letni szkoleniowiec Puszczę Niepołomice prowadzi od 13 sierpnia 2015 roku. Łącznie na tym stanowisku spędził więc aż 1309 dni (stan na 14 marca). Tułacz objął zespół, kiedy ten rywalizował na drugoligowym poziomie. Pierwszy sezon pod wodzą nowego szkoleniowca Puszcza zakończyła na 7. lokacie ze stratą 9 punktów do miejsca barażowego.

 

Zdecydowanie lepiej było w rozgrywkach 2016/2017. Żółto-biało-zieloni wygrali wówczas 17 spotkań, 11 zremisowali i 6 przegrali. Taki dorobek przyczynił się do zajęcia 3. miejsca, które dawało bezpośredni awans do 1 ligi. W tamtym sezonie Puszcza zasłynęła przede wszystkim bardzo dobrą grą defensywną na własnym stadionie. W 17 spotkaniach w Niepołomicach straciła zaledwie 12 bramek. O tym, jak silna była wówczas 2 liga niech świadczy fakt, że awans uzyskały wtedy jeszcze Raków Częstochowa i Odra Opole, które do dziś występują w Fortuna 1 Lidze.

 

W pierwszym sezonie po awansie Puszcza praktycznie przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części tabeli. Ostatecznie drużyna z Niepołomic zajęła 12. miejsce i z przewagą 6 punktów nad miejscem barażowym zapewniła sobie ligowy byt. Zdecydowanie lepiej jest w obecnym sezonie. Puszcza to jedna z rewelacji rozgrywek, która po jesieni zajmowała wysoką 6. lokatę. Co ciekawe, podopieczni Tomasza Tułacza są szczególnie mocni w Niepołomicach, gdzie potrafią wygrywać z klubami teoretycznie wyżej notowanymi.

 

Puszcza to także drużyna, która pod okiem trenera Tomasza Tułacza potrafi osiągać spektakularne wyniki w Pucharze Polski. Tak było w sezonie 2016/2017. Drużyna rozpoczęła rywalizację od rundy wstępnej, ale awansowała aż do ćwierćfinału! Po drodze żółto-biało-zieloni wyeliminowali m.in. ekstraklasową Koronę Kielce oraz Lechię Gdańsk. W 1/4 finału w dwumeczu musieli uznać jednak wyższość Pogoni Szczecin. Ten sukces udało się powtórzyć w obecnym sezonie. Puszcza pokonała KS Paradyż, KP Starogard Gdański oraz Wisłę Płock. W ćwierćfinale ekipa z Niepołomic w czwartek zagra na własnym stadionie z ekstraklasową Miedzią Legnica.  Podopieczni trenera Tułacza zrobią wszystko, aby dołączyć do Rakowa Częstochowa, który w środę wyeliminował Legię Warszawa.

 

Tomasz Tułacz został najdłużej pracującym trenerem w Polsce po zwolnieniu Włodzimierza Gąsiora z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Co ciekawe, szkoleniowiec Rakowa Marek Papszun jest drugim najdłużej pracującym szkoleniowcem w Polsce (1060 dni, stan na 14 marca). Na trzecim miejscu podium znajduje się Jarosław Skrobacz, który prowadzi GKS Jastrzębie (1044 dni, stan na 14 marca).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.