To idzie nowe - poważne zmiany w Zagłębiu

30 wrz 2019 Udostępnij

Marcin Jaroszewski pozostaje na fotelu prezesa Klubu, Dariusz Dudek nowym trenerem, Łukasz Kozakowski nowym wiceprezesem, a Grzegorz Książek dyrektorem zarządzającym Zagłębia. To główne zmiany w strukturze organizacyjnej Klubu.

- Po spadku z ekstraklasy dużo ludzi myślało, że będzie łatwo i prosto walczyć o wysokie cele. Znaleźć entuzjazm po tak ciężkim czasie jest bardzo trudno. Pierwsze ruchy zostały podjęte. Miesiąc temu prezes Jaroszewski złożył rezygnację. Rozmawialiśmy długo, by został w klubie i on sam powiedział, że podejmie decyzję. I zdecydował o tym, że zostaje w klubie. Zarząd został wzmocniony, Łukasz Kozakowski będzie wspomagał Zagłębie od strony finansowej - zapowiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Łukasz Kozakowski, dr ekonomii, który pracował wcześniej w spółkach giełdowych, a także był dyrektorem w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów S.A. powiedział kilka zdań o swojej roli. - W zarządzie Zagłębia będę odpowiadał za sprawy finansowe i organizacyjne. Sytuacja klubu jest stabilna, a cel sportowy jest taki, by odwrócić niekorzystny trend. Mam nadzieję, że od soboty wrócimy na właściwe tory - zaznacza wiceprezes Kozakowski.

 

Dariusz Dudek zastąpi Radosława Mroczkowskiego, który decyzją zarządu Zagłębia został odsunięty od prowadzenie zespołu po porażce pucharowej z ŁKS-em Łódź. - Kontrakt z nowym szkoleniowcem jest pisany, pozostaje kwestia rozwiązania umowy z trener Radosławem Mroczkowskim - stwierdził prezes Marcin Jaroszewski na konferencji prasowej zorganizowanej przez władze Sosnowca na Górce Środulskiej, gdzie podpisano umowę na budowę nowej hali sportowej, która obok stadionu piłkarskiego i lodowiska będzie elementem Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

 

Przypomnijmy, że Dariusz Dudek wprowadził sosnowiecką drużynę do elity piłkarskiej, ale po słabym początku sezonu pożegnał się ze swoją pracą. W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili tylko siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze - 24. W tabeli zajmowali przedostanie miejsce. Zastąpił go Litwin Valdas Ivanauskas, któremu nie udało się utrzymać zespołu w ekstraklasie.

 

Podczas konferencji prasowej prezes Jaroszewski poinformował, że pozostaje w Zagłębiu. - Kiedyś powiedziałem, że jak nie będę w stanie pomóc klubowi to zrezygnuję. Na przestrzeni lat działałem emocjonalnie, udawało mi się wszystko podomykać. Przez te 6 lat byłem dzieckiem szczęścia. Ten fart się odwrócił, gdzieś zawsze miałem w zapasie poduszkę finansową. Uznałem, że więcej w stanie dla Zagłębia nie byłem zrobić. Zeszły rok wywołał we mnie refleksję, kolejne kroki będą bardzo ciężkie. Ta grupa ludzi, która jest w klubie zrobi wszystko, by go zmieniać. Teraz musimy iść w stronę klubu regionu, czyli Zagłębia Dąbrowskiego - dowodzi prezes Jaroszewski.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.