Thriller jak na derby przystało

6 kwi 2017 Udostępnij

W zaległym meczu 23. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź przegrała z Chrobrym 1:2. Zwycięskiego gola zdobył dla głogowian Mateusz Machaj bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego w ostatnich sekundach meczu.

Jak na derby przystało od początku oglądaliśmy sporo walki, choć także trochę strat i niedokładnych podań. Goście wyszli na prowadzenie w 22. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Machaja z rzutu rożnego legniczanie wybili piłkę, ta znów trafiła pod nogi pomocnika Chrobrego, który dośrodkował w pole karne, a Mateusz Wieteska strzałem głową wpakował piłkę do bramki.

Miedź blisko wyrównania była w 30. minucie, gdy po rajdzie w pole karne Petteri Forsell uderzył piłkę do pustej bramki, ale z linii bramkowej wślizgiem futbolówkę wybił Michalec! Chwilę później z drugiej strony pola karnego gości wzdłuż bramki zagrywał Wojciech Łobodziński, ale tym razem na posterunku był Gospodinov.

W drugiej połowie Miedź długo rozgrywała atak pozycyjny przed polem karnym gości, którzy ograniczyli się do groźnych kontr. W 56. minucie właśnie po szybkim ataku Danielak znalazł się przed Kapsą, ale naciskany jeszcze z tyłu przez Bartczaka, strzelił wysoko nad bramką. W 60. minucie mocno z rzutu wolnego w stronę bramki Chrobrego strzelał Forsell, a bramkarz gości z trudem wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z kornera strzelał obrócony tyłem do bramki Łobodziński, ale Gospodinova wyręczył w tej sytuacji jeden z obrońców, który wybił piłkę stojąc na linii bramkowej.

Wyrównanie padło w 79. minucie Przez dłuższym moment Chrobry był zamknięty w swoim polu karnym, aż wreszcie dośrodkowanie Marquitosa z bliska do siatki wbił Damian Rasak.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, legniczanie niepotrzebnie faulowali Konę tuż przed własnym polem karnym. W 94. minucie do rzutu wolnego około 17 metrów przed bramką Kapsy podszedł Mateusz Machaj i kapitalnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Miedzi, ustalając wynik meczu. Po golu sędzia zakończył mecz. Ze zwycięstwa w 50. derbach mogli więc cieszyć się gracze Chrobrego Głogów!

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:2 (0:1)

0:1 Wieteska 21’

1:1 Rasak 79’

1:2 Machaj 90’

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Pawlik.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 3000

Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Stasiak, Potouridis, Daniel, Pennnen (74’ Barreno), Rasak, Forsell, Łobodziński, Djermanović (64’ Vojtus).

Chrobry: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Wieteska, Michalec, Wawszczyk, Danielak (79’ Sędziak), Pawlik, Machaj M., Bonecki (83’ Kona), Szczepanik, Wojciechowski.