Terminarz na sezon 2024/2025

12 cze 2024 Udostępnij

Przedstawiamy terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2024/25 opracowany przez Departament Rozgrywek PZPN. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 19 - 22 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się w weekend 25-26 maja 2024 roku.

Mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Trzeci raz w historii pierwszoligowcy nie będą rywalizować w terminach FIFA, a w związku z tym rozgrywki w 2024 roku potrwają do pierwszego tygodnia grudnia, kiedy to rozpocznie się przerwa między sezonami. Drużyny do gry o punkty powrócą w połowie lutego. W kalendarzu zaplanowane zostały dwa terminy środowe, a w ramach tych kolejek mecze odbywać będą się w terminach wtorek, środa oraz czwartek. 

Ostatnia kolejka została zaplanowana na weekend 25-26 maja, a mecze barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędą się w kolejnym tygodniu. 

Gospodarzami 1. kolejki Fortuna 1 Ligi będą Odra Opole, Pogoń Siedlce, Bruk-Bet Termalica, Wisła Płock, GKS Tychy, Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów, ŁKS Łódź oraz Polonia Warszawa. 

Szczegółowy terminarz dostępny jest TUTAJ.

1. kolejka:

Odra Opole - Ruch Chorzów
Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów
Bruk-Bet Termalica - Warta Poznań
Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg
GKS Tychy - Miedź Legnica
Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna
Stal Rzeszów - Arka Gdynia
ŁKS Łódź - Wisła Kraków
Polonia Warszawa - Znicz Pruszków

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.