Terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2023/2024

21 cze 2023 Udostępnij

W załączniku przedstawiamy terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2023/24 opracowany przez Departament Rozgrywek PZPN. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 21 -24 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się w weekend 25-26 maja 2024 roku.

Mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Drugi raz w historii pierwszoligowcy nie będą rywalizować w terminach FIFA, a w związku z tym rozgrywki w 2023 roku potrwają do połowy grudnia, kiedy to rozpocznie się przerwa między sezonami. Drużyny do gry o punkty powrócą w połowie lutego. W kalendarzu zaplanowany został jeden termin w środku tygodnia, a w ramach tej kolejki mecze odbywać będą się w terminach wtorek, środa oraz czwartek. 

 

Ostatnia kolejka została zaplanowana na weekend 25-26 maja, a mecze barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędą się w kolejnym tygodniu. 

 

Gospodarzami 1. kolejki Fortuna 1 Ligi będą Stal Rzeszów, Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Arka Gdynia, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Motor Lublin, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Znicz Pruszków. 

 

Szczegółowy terminarz dostępny jest TUTAJ.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.