Terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2022/2023

10 cze 2022 Udostępnij

W załączniku przedstawiamy terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2022/23 opracowany przez Departament Rozgrywek PZPN. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 16 - 17 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się 3 - 4 czerwca.

Mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałek. To pierwszy raz w historii, kiedy pierwszoligowcy nie będą rywalizować w terminach FIFA. W związku z tym sezon zaczyna się już 15 lipca, a rywalizacja jesienią ze względu na Mistrzostwa Świata w Katarze zakończy się 12-13 listopada. Rozgrywki wiosną powrócą w weekend 11-12 lutego. 

 

Ostatnia kolejka została zaplanowana na weekend 3-4 czerwca, a mecze barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędą się w kolejnym tygodniu. 

 

Gospodarzami 1. kolejki Fortuna 1 Ligi będą Puszcza Niepołomice, Stal Rzeszów, Ruch Chorzów, Chojniczanka Chojnice, ŁKS Łódź, Bruk-Bet Termalica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec oraz Wisła Kraków. 

 

Szczegółowy terminarz Fortuna 1 Ligi dostępny jest TUTAJ.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.