Stomil utrzymał się w lidze!

29 maj 2017 Udostępnij

Drutex-Bytovia w niedzielę zgarnęła bardzo ważne trzy punkty. Dzięki zwycięstwu "Czarne Wilki" awansowały na pozycję barażową. Stomil Olsztyn mimo porażki jest już pewny utrzymania w Nice 1 lidze.

W 6. minucie było groźnie pod bramką Stomilu! Kamiński przedarł się prawą stroną i mocno dośrodkował w pole karne. Tam uderzał Wacławczyk, ale jego strzał został zablokowany. W 11. minucie Klichowicz zagrał do Surdykowskiego, a ten trafił w słupek. W 18. minucie z wolnego próbował Kamiński, a Skiba miał ogromne kłopoty przy strzale.

W 36. minucie zaatakował Stomil. Uderzał Nishi, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą zakotłowało się w polu karnym Stomilu, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

Po zmianie stron groźnie główkował Rzuchowski, ale na tablicy wyników nadal widniał remis 0:0. W 62. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Drutex-Bytovii po zagraniu ręką. Do piłki podszedł Surdykowski i pokonał Skibę. W 72. minucie znowu bliski trafienia był Surdykowski.

W 82. minucie kapitalną paradą popisał się Bieszczad po strzale Biedrzyckiego. Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i zespół Drutex-Bytovii zainkasował bardzo ważne trzy punkty w kontekście utrzymania.