Stomil rozprawił się z Wisłą

2 kwi 2017 Udostępnij

Mimo strzelonej pierwszej bramki i zaciętej walki do samego końca, wiślacy musieli uznać wyższość ekipy z Adama Łopatki i komplet punktów został w Olsztynie. Tym samym Stomil Olsztyn jest niepokonany na wiosnę!

Wiślacy mecz z „Dumą Warmii” rozpoczęli go najlepiej jak się tylko dało. W 10. minucie spotkania piłka po strzale Konrada Nowaka odbiła się od słupka, dopadł do niej Konrad Szczotka i mocnym strzałem umieścił ją w bramce nie dając szans bramkarzowi Stomilu.

Prowadzenie Wisły utrzymywało się do 33. minuty, wtedy strzałem z rzutu wolnego Andrzeja Witana pokonała Piotr Lech i zrobiło się 1:1. Później gospodarze zadali drugi cios, bo zagraniu ręką jednego z puławskich obrońców sędzia Paszkiewicz wskazał na “wapno”, a Rafał Kujawa pewnym uderzeniem pokonała Witana. W 36. minucie zrobiło 2:1 dla gospodarzy i tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie wiślacy nie złożyli broni i po raz kolejny pokazali charakter i walkę do końca. W 58. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Smektały, piłkę w polu karnym przyjął Mariusz Idzik i pięknym strzałem z przewrotki wyrównał wynik spotkania na 2:2.

Jak się jednak okazało, tym razem ostatnie słowo miało należeć do gospodarzy. W 74. minucie Andrzej Witan został pokonany po raz trzeci, tym razem składną akcję Stomilu wykończył Jarosław Ratajczak. W 85. minucie mogło być nawet 4:2, ale Patryk Kun trafił w poprzeczkę. Końcowe minuty to kilka dogodnych szans wiślaków, ale Piotr Skiba grał bezbłędnie w bramce Stomilu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Stomil Olsztyn – Wisła Puławy 3:2 (2:1)

0:1 Szcotka 10’