Stomil po raz pierwszy u siebie

17 mar 2017 Udostępnij

Stomil Olsztyn udanie rozpoczął rundę wiosenną Nice 1 Ligi. Z dwóch wyjazdów „Duma Warmii” przywiozła dwa cenne remisy z wyżej notowanymi rywalami. Takim samym bilansem może pochwalić się Znicz Pruszków.

Stomil Olsztyn zajmuje obecnie 11 pozycję z 24 punktami. Na 21 spotkań zwyciężyli 6 razy, 9 razy zremisowali i 6 razy przegrywali. Łącznie zdołali zdobyć 26 goli, tracąc przy tym 21. Drużyna z Olsztyna najczęściej strzela między 31-45 i 76-90 minutą meczu. Kurs na pierwszą bramkę dla Stomilu w przypadku końcówki pierwszej połowy wynosi 4.65.

Najlepszym strzelcem drużyny jest napastnik Rafał Kujawa, który w 21 spotkaniach skompletował 7 bramek, za nim po 4 gole mają Grzegorz Lech i Tsubasa Nishi.

Sobotni mecz ze Stomilem będzie drugim spotkaniem obu zespołów w sezonie. W Pruszkowie  żółto-czerwoni musieli uznać wyższość drużyny trenera Łopatki, przegrywając 0:3. Kurs na taki sam wynik w sobotę wynosi 16.5.

W zespole Stomilu Olsztyn gra dawny piłkarz Znicza Igor Biedrzycki, który łącznie w barwach żółto-czerwonych rozegrał 60 spotkań. W obecnym sezonie 24-letni obrońca wystąpił zaledwie w 8 spotkaniach, w tym tylko raz rozegrał pełne 90 minut.