Stomil Olsztyn z podniesionym kapitałem

24 kwi 2019 Udostępnij

24 kwietnia odbyła się Sesja Rady Miasta Olsztyna. Jednym z punktów była uchwała o podniesienie kapitału Stomil Olsztyn Spółki Akcyjnej.

Wynik głosowania to siedemnaście głosów „za” i jeden przeciw. Sześciu radnych wstrzymało się. Podjęta, która zezwala na podniesienie kapitału spółki kwotą o 4 miliony złotych. Kolejne 4 miliony mają trafić do klubu w ciągu 2 kolejnych lat (dwa miliony rocznie).

 

W uzasadneniu do projektu uchwały dotyczącej podniesienia kapitału Stomilu Olsztyn możemy przeczytać, że "celem emisji nowych akcji i podniesienia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego jest zapewnienie dalszego rozwoju spółki. Pozwoli to także na umożliwienie wywiązania się ze zobowiązań w stosunku do zawodników, pracowników, podmiotów publiczno-prawnych oraz podmiotów zewnętrznych, których uregulowanie jest warunkiem uzyskania licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020. Podwyższenie kapitału pozwoli na zwiększenie jej wiarygodności w obrocie gospodarczym i ustabilizowanie sytuacji finansowej”.

 

Podniesienie kapitału klubu to kolejny krok do tego, aby właścicielem większościowym Stomilu Olsztyn został inwestor Michał Brański.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.